AĞRI’DA SIKI MASKE DENETİMİ

Ağrı’da maske takma zorunluluğunun il genelinde geçerli olmasının ardından Ağrı polisi, maske takmamakta ısrar eden vatandaşlara 900 lira para cezası kesti.

AĞRI’DA SIKI MASKE DENETİMİ

Yanında maske bulunduğu halde takmayan vatandaşları uyaran polis ekipleri, kentin en işlek ve kalabalık caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’nde sıkı bir maske denetimi yaptı.

Ağrı Valiliği tarafından alınan kararla birlikte önceden sadece Cumhuriyet Caddesi ve Eskivan Caddesi'nde geçerli olan maske takma zorunluluğu, il genelinde geçerli hale getirildi. Korona virüs tedbirleri kapsamında vakaların artmasının önüne geçilmesi için maske takma zorunluluğunun getirilmesi ile ilk gün hazırlıksız yakalanan Ağrılılar, bugün polis ekiplerinin sıkı denetimi ile karşılaşınca maskelerini takarak sokağa çıktı.

Kentin en işlek Caddesi olan Cumhuriyet Caddesinde denetimlerini sürdüren polis ekipleri, maskesiz olarak gördükleri vatandaşları ilk etapta uyardı, uyarıları dikkate almayanlara para cezası yazdı. Maske takmanın gerekli olduğu konusunda uyarılarda bulunan Ağrı polisi, kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk, büyük demeden herkesin uyarılara uymaları konusunda hassas davranmalarını istedi.

“Ölümlerin birçoğu buradaki insanlar gibi kuralları önemsemeyenler gibi insanlar yüzünden“

Maske takma zorunluluğunun getirilmesinin yerinde bir karar olduğunu dile getiren vatandaşlardan Ali ihsan Kaçmaz, insanların korona virüs salgınını dikkate alması gerektiğine vurgu yaptı. Kaçmaz, “Ağrı’da son zamanlarda vaka sayısının arttığını duyuyoruz. Çok yakınımızda olmasına rağmen vatandaşlar uzak gibiymiş, bize hiç bulaşmayacakmış gibi davranıyor ve kurallara uymuyorlar. Korona virüs hiç te sanıldığı gibi basit değildir. Her gün bir sürü insan hayatını kaybediyor. Ve bu ölümlerin birçoğu buradaki insanlar gibi kuralları önemsemeyenler gibi insanlar yüzünden oluyor. Yani kurallara uymayıp virüsü birbirine bulaştırmakla oluyor“ İfadelerini kullandı.

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER