Ağrı’da Ücretsiz Kurslara Yoğun İlgi

Ağrı Halk Eğitim Merkezinde, Konservatuvar, Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Liselerine girmek isteyen öğrencilere yönelik açılan ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor.

Ağrı’da Ücretsiz Kurslara Yoğun İlgi

Ağrı Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan resim, müzik ve Halk Oyunları kursları yetenek sınavlarına hazırlanan gençlere ve alanları ile ilgili kendini geliştirmek isteyenlere yönelik dersler, uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Konservatuvar, Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Liseleri için sınava girecek olan öğrenciler onlar için açılan ücretsiz hazırlık kurslarında alanında uzman eğitmenler tarafından hem teorik hem de uygulamalı eğitimlere tabi tutuluyor.

“9 tane öğrencimizi farklı şehirlerdeki üniversitelere yerleştirdik“

Müzik ile ilgilenen ve müzik alanında yetenek sınavlarına girecek olan öğrencilere ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak dersler veren Müzik Öğretmeni Muhammet Orhan, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, kursa kayıt yaptıran bütün kursiyerlerin hayallerine kavuşmalarını sağlama konusunda kararlı olduklarını söyledi. Orhan konuşmasında, “Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde üniversiteye ve Güzel Sanatlar Liselerine hazırlık kursu veriyoruz. Geçen yılda aktif bir şekilde çalışmalarımız oldu. 9 tane öğrencimizi farklı şehirlerdeki üniversitelere yerleştirdik.“ dedi.

“Bütün kursiyerlerimizi birer üniversite öğrencisi yapmaya kararlıyız“

Korona virüs nedeniyle derslere geç başladıklarını dile getirerek telafi etmek için dersleri hızlandırdıklarını belirten Muhammet Orhan, “Bu sene pandemiden dolayı yaklaşık olarak 3-4 aylık bir gecikmemiz oldu. Lakin modülümüze uygun bir şekilde hızlandırılmış olarak hem teori derslerini hem de uygulama derslerini birlikte işleyip inşallah bütün kursiyerlerimizi birer üniversite öğrencisi yapmaya kararlıyız. Onların hayallerine kavuşmaları için elimizden geleni her şeyi yapıyoruz.“ Şeklinde konuştu.

“Pandemiden dolayı sosyal mesafeyi dikkate almak durumunda olduğumuz için fazla kursiyer almamaya dikkat ediyoruz“

Müzik alanı ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlatan Orhan, pandemiden olayı sosyal mesafeyi korumak için sınıf mevcudunu az tutmaya özen gösterdiklerini belirtti. Muhammet Orhan yaptığı konuşmada, “Biz ses eğitimi dışında sınava uygun konular var ama enstrüman çalan arkadaşlarımız var. Bağlamacılarımız, piyanocularımız, gitarcılarımız ve bir de kavalcı arkadaşımız var. Ayrıca Halk oyunları konservatuvarına gidecek arkadaşlarımız var. Branşlarımız genel olarak bunlar. Şuanda 12 tane öğrencimiz var. Derslerimizi 12 öğrencimizle yapıyoruz. Talep çok fazla lakin pandemiden dolayı sosyal mesafeyi dikkate almak durumunda olduğumuz için fazla kursiyer almamaya dikkat ediyoruz. Bunun yanı sıra sınıf mevcudunu kursiyerlerle daha iyi ilgilenebilmek için de az tutmaya özen gösteriyoruz.“ İfadelerini kullandı.

Halk Eğitim Merkezinde açılan ücretsiz Resim kursuna gelen öğrencilerden bazıları hobi amacıyla derslere katılırken birçoğu ise yetenek sınavlarına hazırlanmak için derslere katılım sağlıyor. Halk Eğitim Merkezinde bulunan resim atölyesinde hizmete sunulan resim kursu, güzel sanat liselerinin resim bölümü ile üniversitelerin resim ile ilgili bölümlerine hazırlanan öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Resim kursunda karakalem, sulu boya, yağlı boya gibi çeşitli türlerde eğitimler verilirken, lise ve üniversitelerin resim bölümünün yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler ise kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Ağrı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kasım İhsan Polat’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER