BAŞARILI SPORCULAR YENİDEN KORTLARDA

Ağrı’da korona virüs nedeniyle kapatılan spor tesisleri normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte çeşitli önlemler kapsamında hizmet vermeye başladı.

BAŞARILI SPORCULAR YENİDEN KORTLARDA

Korona virüs normalleşme süresince spor tesisleri kapılarını tekrardan sporculara açarken, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde başarılı sporcular aylar sonra ilk kez antrenman yapmanın mutluluğunu yaşadı. Tüm tesislerde korona virüse karşı sıkı önlemler alındı.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde turnuvalara hazırlanan sporcular normalleşme süreciyle birlikte çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyor. Korona virüs salgını nedeniyle bir süredir evde antrenman yapmak zorunda kalan Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde turnuvalara hazırlanan şampiyon sporcular, sosyal hayat kuralları çerçevesinde tedbirlerini alarak İl Müdürlüğü’ne bağlı tesislerde hijyen kurallarına uyarak antrenörleri eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

“Yeniden kortlarda çalışmalarımıza döndüğümüz için çok mutluyum“

4 yıldır Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde tenis eğitimi alarak katıldığı birçok turnuva da başarılar elde eden sporcu Vedat Armağan, pandemi sürecinde Tenis Antrenörü Fırat Balkis’in yönlendirmeleriyle evde çalışmalara devam etmeye çalıştıklarını söyledi. Başarılı sporcu Arman yaptığı konuşmada, “Pandemiden dolayı kortlardan uzak kaldık. O yüzden bu şekilde antrenman yapamıyorduk. Evlerde antrenman hocamız sayesinde görüntülü görüşmelerle ısınma hareketleri yapıyorduk. Bahçelerimizde ve duvarda türkçe casino top çeviriyorduk. En sonunda kortlarımız açıldı. Maskelerimiz, dezenfektanlarımız ve kolonyalarımızda var. Sosyal mesafemizi koruyarak çalışmalara devam ediyoruz. Yeniden kortlarda çalışmalarımıza döndüğümüz için çok mutluyum. 4 yıldır tenis oynuyorum. Tenisi çok seviyorum. Küçüklüğümden beri başladım ve hiç bırakmak istemiyorum. İnşallah sonuna kadar devam ettirmek istiyorum. “Dedi.

''Spor tesislerimizi gençlerimizin ve halkımızın kullanımına tekrardan açtık''

Konu ile ilgili bilgi veren Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir, Gençlik ve Spor Bakanlığının talimatları doğrultusunda spor tesislerini hizmete açtıklarını ifade ederek şunları aktardı:

“Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi nedeniyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Ağrı’da da İl Müdürlüğümüze bağlı spor tesisleri tedbir amaçlı kapatılmıştı. 1 Haziran normalleşme süreci ile birlikte spor tesisleri halkın ve sporcuların hizmetine yeniden açıldı. Alınan karar sonrası Mart ayında spor tesislerimiz yaklaşık olarak 3 ay kapanmıştı. Bu süreçte sporcularımız evlerinde spor yapmaya devam etti. Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak antrenörlerimiz nezaretinde uzaktan eğitim ile sportif faaliyetlerimize evlerimizde devam ettirdik. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca bize gelen yazıya istinaden spor tesislerimizi gençlerimizin ve halkımızın kullanımına tekrardan açtık. Fiziksel temas gerektirmeyen spor branşlarda faaliyetlerimiz başladı.

“Korona virüs karşı tedbirlerimizi sıkı tutuyoruz“

Tesislerde korona virüse karşı önlemleri çok sıkı tuttuklarını belirten Demir, ''Tesislerimizde ateş ölçer ile sporcularımızın ateşi ölçülüyor. Tüm tesislerimiz dezenfekte edilerek, bakım ve onarımdan geçti. Kapı girişlerine el dezenfektanı ve spor tesisleri kullanma rehberi konuldu. Tüm sporcularımız için eldiven, maske, kolonya ve tedarik edildi. Kısacası korona virüse karşı önlemlerimizi sıkı tutuyoruz.“

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER