‘ÇOCUKLAR İÇİN MAVİ KURDELE TAK’

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği tarafından başlatılan ve bu sene 3. senesi olan “Çocuk İstismarı ile Mücadele ve Farkındalık” Haftası kapsamında #Çocuklariçinmavikurdeletak kampanyası ile çalışmalar yapmaya devam ediyor.

‘ÇOCUKLAR İÇİN MAVİ KURDELE TAK’

Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM), her yıl Temmuz ayının ikinci haftasında yaptığı “Çocuklar için Mavi Kurdele Tak” kampanyası Ağrı’da UCİM temsilcileri tarafından devam ettirilerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ziyaret edilerek İl Müdür yardımcıları ve personellerine sol bileklerine takmaları için mavi kurdele dağıtıldı.

Her yıl temmuz ayının ikinci haftasında tekrarlanan Mavi Kurdele Kampanyası, UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan’ın ve Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan’ın 2018 senesinde Ağrı’da hayatını kaybeden 4 yaşındaki Leyla’nın ailesini taziye ziyareti sonrasında çocuk ölümlerine, kayıplarına ve istismarına dikkat çekmek üzere başlatılan, bir talep ve farkındalık niteliği taşıyan çağrı niteliğindedir.  Başlatılan bu kampanya ile Çocuk İstismarı ile Mücadele'de İhtisas Mahkemelerinin kurulması, istismarcıların tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitiminin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün yararı ilkesinin etkili bir şekilde işlemesi hususlarına dikkat çekilmektedir.

Bu kapsamda UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Ağrı Temsilciliği tarafından, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Ziyaret edilerek İl Müdür yardımcıları ve personellerine 1 Hafta boyunca sol bileklerine takmaları için mavi kurdele hediye edildi.

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER