banner56

EVDE BİBERONLA BESLİYOR

Ağrı'nın Yakınca köyünde hayvancılıkla uğraşan Hafiye Cebe , doğum sonrası annesi ölen kuzuyu, evinin salonunda sobanın yanında biberonla besliyor.

EVDE BİBERONLA BESLİYOR

Ağrı'nın Yakınca köyünde hayvancılıkla uğraşan Hafiye Cebe , doğum sonrası annesi ölen kuzuyu, evinin salonunda sobanın yanında biberonla besliyor.
Cebe, erken doğan kuzunun beslenemediğini fark edince kuzuyu kendi imkanlarıyla ev ortamında beslemeye başladı. Kuzuyu yanına alan Cebe ailesi, adını da 'Nazife' koydukları kuzuyla bebek gibi ilgilenerek biberonla besliyor, gittikleri her yere götürdükleri 'Nazife'yi çocuklarından ayırmadıklarını ve ailenin bir ferdi olduğunu söylüyor.

"Ailemizin yeni bir ferdi oldu artık"
Ağrı'nın Yakınca köyünde 40 yıldır hayvancılıkla uğraşan ve sürekli böyle durumlarla karşılaştığını söyleyen Hafiye Cebe, "Biz yaklaşık olarak 40 yıldır burada küçük ve büyükbaş hayvancılıkla uğraşıyoruz.  25 gün önce koyunlarımız doğurmaya başladı. Ama içinden 5 koyunumuz erken doğum yaptı. Koyunlardan bir tanesinin  annesi doğum sırasında öldü. Havalar da çok soğuk olunca kıyamadık eve sobanın yanında yerini yaptık her gün biberonla ben yada evin diğer bireyleri onu besliyoruz. Tıpkı bir insan gibi nereye gidersek sürekli bizimle birlikte geliyor. Biz de onu anne sevgisinden mahrum bırakmıyoruz. Nereye gitsek birlikte gidiyoruz. Adeta evimizin yeni bir ferdi oldu.Evin içinde besliyoruz. Sürekli diğer koyunların sütünü veriyoruz. Zamanının çoğunu bizimle geçiriyor. Bizde ona çok alıştık. Evde bir bebek gibi bakıyoruz. Nazife evimizin bir parçası gibi oldu artık. Ev halkı da benimsedi. Torunlarımla birlikte oyun oynuyor ve onunla zaman geçiriyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER