banner56

HAYAT DURMA NOKTASINA GELDİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava ve sis etkisini sürdürürken Ağrı'da hayat adeta durdu.

HAYAT DURMA NOKTASINA GELDİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde soğuk hava ve sis etkisini sürdürürken Ağrı'da hayat adeta durdu.

Sabahın erken saatlerinde işe giden vatandaşların  saçları, kirpikleri soğuktan kırağı tuttu. Termometrelerin eksi 27 dereceyi gösterdiği kentte soğuk hava, dereleri, ağaçları, çeşmeleri, kuruması için tele asılan çamaşırları dondurdu.

Doğu Anadolu bölgesinde kışın en sert geçtiği illerin başında gelen Ağrı’da günden güne iyice etkisini hissettiren dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kentte yaşayan vatandaşların kuruması için evlerinin bahçesinde ipe astıkları çamaşırlar, termometrelerin eksi 27 dereceyi gösterdiği dondurucu soğuklar nedeniyle dondu. Çamaşırlar kaskatı kesildi.  Yüzeyi tamamen buzla kaplanan dere ve nehirler ise Ağrı’da kışın ne derece sert geçtiğini gözler önüne serdi.

Ağrı'da soğukların etkili olduğunu ifade eden Veysi İmre, “Sabahın erken saatlerinde işe gitmekte çok zorlanıyoruz. Soğuklardan dolayı kendimi sarıp sarmalıyorum ancak pek işe yaramıyor. Görüyorsunuz buzdan adama döndüm. Daha önümüzde Ocak Şubat ayları var. Bu gidişle dondurucu soğuklar devam edecek. Allah yardımcımız olsun."dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER