İHH 52 Ülkede Mazlumların Dualarını Aldı

İHH İnsani Yardım Vakfı 2020 Kurban Bayramı’nın ardından Türkiye halkına bir teşekkür mesajı yayımlayarak, 52 Ülkede bulunan mazlumlara yardım ulaştırdıklarını aktardı.

İHH 52 Ülkede Mazlumların Dualarını Aldı

Konu ile ilgili açıklama yapan Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin İHH’nın 2020 Kurban Bayramı çalışmaları ile Ağrı ilinde, ülke de ve dünyada bayram sevinci yaşattıklarını dile getirdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı çalışmaları kapsamında 2020 yılında 52 ülkede kurban organizasyonu yapıldığını belirten Başkan Engin, “Orta Asya’dan Kafkasya’ya, Balkanlar’dan, Afrika’ya ve Ortadoğu’dan Asya’ya 52 ülkede kardeşlerimize kurban vesilesiyle ülkemizin selamlarını ulaştırdık ve mazlumların dualarını aldık. İHH İnsani Yardım Vakfı 28 yılın verdiği tecrübeyle “İyilik Her zaman Her yerde” diyerek çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl da kurban bayramında hayırseverlerin yaptığı bağışlarla 82 bin 411 hisse kurbanı, başta Türkiye olmak üzere 52 ülke ve bölgede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Her bayram öncesi olduğu gibi İHH kurban bayramında da 184 bin yetim çocuğa bayramlık hediye etti. Tüm bu yardımlardan toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti. “ Şeklinde konuştu.

“İHH, hayırseverlerin destekleriyle 82 bin 411 hisse kurbanı 3 milyon 951 bin 780 ihtiyaç sahibine ulaştırdı“

İHH olarak yaptıkları kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Engin, “İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu “Kurban Rahmettir” sloganıyla, Türkiye ve 52 ülkede gerçekleştirdi. 1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye'de ilk defa vekâletle kurban projesini gerçekleştiren İHH, 28 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında milyonlarca insana yardım ulaştırıyor. Kurbanlarını İHH'ya bağışlayan hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediği ülkede kurbanını kestirebiliyor. Kurban kampanyası kapsamında İHH, hayırseverlerin destekleriyle 82 bin 411 hisse kurbanı 3 milyon 951 bin 780 ihtiyaç sahibine ulaştırdı. İHH, ayrıca her yıl olduğu gibi bu bayram da yetim ve mağdur çocukları unutmayarak 184 bin 552 çocuğa bayramlık kıyafet ulaştırdı. İHH’nın kurban ve bayramlık projelerinden toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti“ İfadelerini kullandı.

Neler yapıldı?

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ve 52 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştırdı. Bu yıl da Kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılan İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oldu.

Öncelik kriz bölgelerine verildi

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastaneler oldu. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.

Ağrı’da Yetimler Bayrama Mutlu Girdi

İHH Türkiye ve 26 ülkede toplamda 184 bin 552 yetime bayramlık kıyafet yardımında bulunduğunu aktaran Engin, “Bizler de Ağrı İHH olarak kıymetli bir bağışçımızın göndermiş olduğu 300 adet bisikleti bayram öncesi yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza hediye ederek bayram sevinçlerine ortak olduk. Ayrıca yine bayram öncesinde bağışçılarımızın desteğiyle 150 çocuğumuzu bir mağazada giydirdik. İHH İnsani Yardım Vakfımız tarafından bizlere gönderilen 500 kişilik giyim malzemesini de ihtiyaç sahibi çocuğumuza ve annelerine dernek binamızda teslim ettik. Ağrı’dan da başta Yemen, Arakan, Filistin ve Afrika olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerindeki ihtiyaç sahibi mağdur kardeşlerimize 35 kurban gönderdik. Böylece kardeşliği, paylaşmayı ve dayanışmayı bir nebzede olsa hissettirdik.“ Diye konuştu.

Başkan Engin konuşmasına, “Bu iyilik kervanına destek veren Ağrı halkına, milletimize ve bu hayırları gerçekleştirmemiz için bizlere destek olan tüm bağışlarımıza mazlumlar adına teşekkür ediyoruz. Allah tüm bağışçılarımızın hayrını kabul etsin. Teşekkürler Türkiye, Teşekkür Ağrı.” İfadelerini ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER