İHH KADIN KOLLARINDAN KAN BAĞIŞI

İHH Ağrı İnsani Yardım Derneği Kadın Kolları, Kızılay’a destek olmak için ekip olarak kan bağışında bulundu.

İHH KADIN KOLLARINDAN KAN BAĞIŞI

Kan stokları azalmaya başlayan Kızılay’ın çağrılarına kulak vermek ve farkındalık oluşturmak için kan bağışında bulunan İHH Ağrı Kadın Kolları, Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Kan Alma Biriminde bir araya geldi.

Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle kan stoklarında büyük oranda azalma görülmeye başladı. Azalan kan stoklarının normale dönmesi için birçok ilde kan bağış kampanyası düzenleyen Kızılay, Ağrı’da da kampanya başlattı. Kan Alma Biriminde kan alma işlemlerini sürdürmeye devam eden Ağrı Kızılay’a bu sefer Ağrı İHH Kadın Kolları destek verdi. Kadınlar sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak Kan Alma biriminde kan bağışında bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan İHH Ağrı Kadın Kolları Başkanı Ceylan Yılmaz, pandemi süreciyle Kızılay’da kan stoklarının azaldığını ve bu sebeple gerekli desteği İHH Ağrı Kadın Kolları olarak vermek istedikleri için Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Kan Alma Birimine geldiklerini söyledi.

“İyiliğin ve yardımlaşmanın bir parçası olacağımızı göstermek için burada bulunuyoruz“

Pandemi sürecinde olunması sebebiyle dünya olarak zor bir süreçten geçildiğini belirten Ceylan Yılmaz, iyilik için çalışmalar yapmaya devam ettiklerini dile getirerek, “Bugün İHH Ağrı Kadın Kolları olarak bu zor sürecin farkında olduğumuzun ve nefes aldığımız müddetçe nerede ve ne şartta olursa olsun iyiliğin ve yardımlaşmanın bir parçası olacağımızı göstermek için burada bulunuyoruz. Yerelde yaptığımız birçok çalışmayla ihtiyaç sahibi ve yetim ailelerimize ulaşmaya onların dertlerine bir nebze olsun merhem sürmeye çalışıyoruz. Bugünde burada üye ve gönüllülerimizle kan bağışı yaparak hayra vesile olmaya çalıştık. “ İfadelerini kullandı.

“Hastalarımıza şifa, vefat edenlere rahmet ve ailelerine sabırlar diliyoruz“

Dünyayı kuşatan Korona virüs salgını sebebiyle insanların büyük bir imtihan vermekte olduğunu belirten Yılmaz, konuşmalarına şunları ekledi:

“Rabbimin dünyayı kuşatan salgın hastalık karşısında bizlere inayetini lütfetmesini niyaz ediyoruz. Hastalarımıza şifa, vefat edenlere rahmet ve ailelerine sabırlar diliyoruz. Bu günlerde çok zor bir imtihan vermekte olduğumuzu belirtmek istiyorum. Rabbim bütün imtihanlarımızı kolay kılsın.“

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER