İNEGÖL'DEN ISITAN KARDEŞLİK ELİ

İnegöl İHH İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki 228 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

İNEGÖL'DEN ISITAN KARDEŞLİK ELİ

Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği ile İnegöl İHH işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen, ‘Kış Üşütür, Kardeşlik Isıtır’ kampanyası ile Doğubayazıt’ta bulunan 228 tane çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapıldı. Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği yetkili ve gönüllüleri, kampanya doğrultusunda Doğubayazıt’a giderek burada tespit ettikleri yetim ve yoksul çocukları, ilçe merkezindeki bir mağazaya getirerek giydirdi.

“600 yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşimizin hem gönlünü hem de bedenini ısıtmaya çalışacağız“

İnegöl İHH ile işbirliğiyle yaptıkları yardım çalışmasıyla ilgili bilgi veren Ağrı İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin, “İHH olarak dünya genelinde mazlum ve ihtiyaç sahibi birçok bölgeye din, dil, renk ve bölge farkı gözetmeksizin yardıma koşuyoruz. Bu yardımları yaparken özellikle en yakınımızdaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizden başlayarak hareket ediyoruz. Her dönem yaptığımız yardım çalışmalarımızdan olan Kışlık kıyafet kampanyamızı bu yıl ‘Kış Üşütür, Kardeşlik Isıtır’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz. İnegöl İHH Şubemizin ve kıymetli bağışçıların desteğiyle bu yıl Ağrı merkez ve ilçelerinde 600 yetim ve ihtiyaç sahibi kardeşimizin hem gönlünü hem de bedenini ısıtmaya çalışacağız inşallah. Bu kapsamda ilk çalışmamızı bugün Doğubayazıt ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Derneğimizin üye, gönüllüleri, Doğubayazıt Kaymakamlığı ve Doğubayazıt Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın katılımıyla 228 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğumuzu buraya getirerek giydiriyoruz. ‘Kış Üşütür, Kardeşlik Isıtır’ kampanyamız bu ayın sonuna kadar devam edecek. Kampanyaya destek olmak isteyen yardımseverler, gerek Ağrı İHH derneğimizin banka hesapları üzerinden, gerekse dernek iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirler. Önümüzdeki günlerde Ağrı merkez ve diğer ilçelerde de kışlık kıyafet yardım çalışmalarımız devam edecektir. Bugün bu hayırlı faaliyetimizin gerçekleşmesinde katkısı bulunan İnegöl’den Ağrı’ya kardeşlik köprüsü kuran İnegöl İHH İnsani Yardım Derneğine ve Bursa’da yaşayan hayırsever Doğubayazıtlı hemşerimize çok teşekkür ederiz. “ İfadelerini kullandı.

‘Kış Üşütür, Kardeşlik Isıtır’ kampanyasına destek olmak isteyen hayırseverler Ağrı İHH Ziraat Bankası TR75 0001 0001 1552 7824 3250 01 İban numarasından ve 0532 794 8364 no’lu iletişim numarasından Ağrı İHH İnsani Yardım Derneğine ulaşabilirler. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2020, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER