İYİLİK ELÇİLERİ BAYRAMLIKLARI OLMAYAN ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Ağrı’da yaşayan 6 kişilik öğretmen arkadaş başlattıkları “Bir Çocuk Bir Dünya“ projesi ile yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi çocuklara bayramlık dağıtarak yüzlerini güldürdü.

İYİLİK ELÇİLERİ BAYRAMLIKLARI OLMAYAN ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Nuriye Korkmaz, Cengiz Çavdacı, Yağmur Çiğdem Doğan, Gamze Tutulmaz, Ruken Akyel, Hülya Polat isimli 6 kişilik öğretmen arkadaş, kendi aralarında başlattıkları sosyal sorumluluk projesi olan " Bir Çocuk Bir Dünya" ile hayırseverlerden topladıkları yardımlara kendileri de katkıda bulunarak Ağrılı ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafetler alıp yüzlerini güldürdü.

Merkeze bağlı Yakınca Köyünde oturan ihtiyaç sahibi bir ailenin maddi yetersizlikten dolayı şimdiye kadar hiç bayramlık alamadıklarını öğrenen öğretmenler, köye giderek çocuklara bayram sevincini yaşattı.

"Bize yapılan bağışları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz"

Proje kapsamında 4 yıldır Ağrı’nın değişik yerlerinde oturan ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar ulaştırdıklarını anlatan Rehberlik Öğretmeni Nuriye Korkmaz, son çalışmalarında köylerde ve ücra mahallelerde oturan 110 çocuğa aldıkları bayramlık kıyafet ve ayakkabı dağıttıklarını söyledi. Korkmaz, "Biz İzmir'den 'Orada Bir Çocuk' Projesinin devamıyız. İzmir'den Banu Hanımın bize ulaşmasıyla başladık bu işe. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" diyerek yaptığı konuşmada "İhtiyaç sahibi aileleri tespit etmek herhangi bir yere başvurmuyoruz. Arkadaşlarla birlikte mahalle mahalle geziyoruz. Çünkü bize yapılan bağışları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Ramazan ayı boyunca birkaç çalışma yaptık. Bu çalışmalar kapsamında 40 tane aileye gıda yardım kolisi, 20 aileye alış veriş kartı dağıttık. Bir ailenin evini onardık. 110 çocuğa da bayramlık kıyafet dağıttık.“ Şeklinde konuştu.

"Çocukların gözlerindeki ışığı görmeniz lazım"

Proje kapsamında yaptıkları çalışmaları anlatan Korkmaz, “Hepimiz zor şartlar altında büyüyen çocuklardık. En azından bir hediyenin ne kadar mutlu edebileceğini biliyoruz az çok. Vesile olmak istedik. O şekilde başladık. Köy dağıtımlarımız da oluyor köylere de gidiyoruz. Taşlıçay'da çalıştığımız için daha çok Taşlıçay’da dağıtım yapıyoruz. Bir aile belirledik. Altı tane çocuğu var ve bu zamana kadar hiç bayramlık almamışlar. Destek de bekliyoruz. Hediye verdikten sonra çocukların gözlerindeki ışığı görmeniz lazım biz artık fotoğrafları bildiğimiz kadar fotoğraflıyoruz. Dediğim gibi anlatılmaz yaşanır.“ İfadelerini kullandı.

"Yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak bu projemizi sürdürmek istiyoruz"

Çocukları sevindirmek için çalışmalar yapmaya devam edeceklerini ve bu yüzden de desteğe ihtiyaç olduğunu dile getiren Nuriye Korkmaz, konuşmasında şunları kaydetti:

“Biz daha çok aileye ve daha çok çocuğa ulaşmak istiyoruz. Çünkü dezavantajlı çok fazla çocuklar var. Ama bunun içinde kendi imkânlarımız yeterli olmuyor. Destek bekleyen çocuklar için bizde yardım severlerden destek bekliyoruz. Hayırseverlerden aldığımız yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak bu projemizi sürdürmek istiyoruz.“

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

escort antalya