Köy Okulları Yardım Projesi Muhammed’e umut oldu

Ağrı’da Cafer Canşi tarafından hayata geçirilen Köy Okulları Yardım Projesi 22 yaşında kanser hastası Muhammed Kaya’ya umut oldu.

Köy Okulları Yardım Projesi Muhammed’e umut oldu

Ağrı’da yaşayan Muhammed Kaya, Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde kanser tedavisi görüyor. Maddi sıkıntılar yaşayan aile, oğulları Muhammed Kaya’nın tedavi sürecinde yaşadıkları sıkıntıları sosyal medya aracılığıyla Köy Okulları Yardım Projesi’ne ulaştırdı. Kaya ailesinin mağduriyetini projenin sosyal medya hesaplarından paylaşan Cafer Canşi, kısa süre içinde Muhammed için yardımların çığ gibi yağdığını açıkladı.

Ağrı'da başlattığı "Köy Okulları Yardım Projesi"yle hayırseverlerin yardımlarını, Türkiye'nin dört bir yanına ulaştıran Cafer Canşi, kanser hastası oğlu Muhammed Kaya ile ilgilenmek zorunda olduğu için asgari ücretle çalıştığı işini bırakmak zorunda kalan babanın çaresizliğini duyurarak yardım kampanyası başlattı. Kısa sürede olumlu dönüşler aldığını aktaran Canşi, “Muhammed kardeşimiz Ankara’da kanser tedavisi görüyor. Maddi durumlarının kötü olan aile tedavi için Ankara’ya gitmek için borçlanmak zorunda kalmış. Muhammed’in Ankara’ya gidiş gelişleri karayoluyla zor olduğu için ulaşımı uçakla yapıyorlar. Babası asgari ücretle çalışıyor ancak Muhammed’in hastalığı sebebi ile işini bırakmak zorunda kalmış. Çalışamadığı için ve Muhammed’in tedavisi için çok fazla borçlanmış. Yüzde 80 engelli raporu olan Muhammed sadece 750 lira maaş alıyor. Babanın çaresizliği, Muhammed’in psikolojik olarak etkilenmesine ve hastalığının daha da kötüye gitmesine sebep olmuştu. Bize sosyal medya aracılığıyla ulaşan Muhammed için başlattığımız yardım kampanyasıyla çok şükür birçok hayırsever geri dönüş yaparak yardımda bulundu. Hepsine buradan teşekkür ediyoruz. Yapılan yardımlar sayesinde ailenin mağduriyeti giderildi.“ ifadelerini kullandı.

Köy Okulları Yardım Projesine destek olmak isteyenler sosyal medya hesapları olan İnstagram:@koyokullariyardimrprojesi, Twitter:@koyokullariyard ve Facebook: köyokullariyardimprojesi adreslerinden ulaşabilirler.

(Demet Aydemir)

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER