Serinlemek isteyenler soluğu Millet Bahçesinde aldı

Ağrı Belediyesi tarafından yaptırılan Millet Bahçesi, serinlemek isteyen Ağrılı vatandaşların ilgi odağı oldu.

Serinlemek isteyenler soluğu Millet Bahçesinde aldı

Ağrı şehir merkezinde en büyük park niteliği taşıyan Millet Bahçesi, hava sıcaklığının artış gösterdiği son günlerde özellikle akşam saatlerinde serinlemek isteyen vatandaşların yoğun ilgisine mazhar oldu.

Sıcak havalardan bunalan vatandaşlar soluğu Millet Bahçesi’nde alırken, özellikle de Taşlıcay Deresi'nin kenarında fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar, iş veya okul çıkışlarında uğrak yeri olarak Millet Bahçesi'ni seçiyor.

Korona virüs nedeniyle uzun süre evden çıkamayan vatandaşlar, normalleşme süreciyle birlikte virüse karşı önlemlerini alarak dışarıya çıkmaya başladı. Aileleriyle birlikte trafikten uzakta istedikleri gibi oyun oynamak isteyen çocukların yanı sıra akşam serinliğinde temiz havada yürüyüş yapmak ve günün yorgunluğunu atmak isteyen vatandaşların faydalanabilmesine olanak tanıyan Millet Bahçesi, Ağrılıların ilgi odağı oldu.

“Her kesin çok severek ve beğenerek tercih ettiği bir yer“

Sıcaklardan bunaldığı için son günlerde neredeyse her gün Millet Bahçesine geldiğini dile getiren vatandaşlardan Zemzem Yorulmaz (34), üç çocuğu ve yeğeni ile birlikte bahçede serinlemenin keyfini çıkardı. Millet Bahçesini çok beğendiğini dile getiren Yorulmaz, “Burayı çok seviyorum. Çünkü neredeyse her şey düşünülmüş. Özellikle bu yıl yapılan eklemelerle eksiksiz hale gelmiş diyebilirim. Etrafında marketlerin olmasının dışında bir de içerisinde kafelerin olması çok güzel düşünülmüş. Her kesin çok severek ve beğenerek tercih ettiği bir yer. Özellikle çocuklar bayılıyor buraya. Her akşam dolup taşıyor neredeyse.“ ifadelerini kullandı.

 “Hem park hem bahçe hem de spor salonu. Ne desen var“

Ağrı Millet Bahçecinde bulunan parkları dolduran çocukların cıvıl cıvıl seslerinin kendisine huzur verdiğini dile getiren Ali İhsan Demirbaş (52), karısıyla birlikte yürüyüş yapmak için haftanın üç günü Millet Bahçesine geldiklerini belirterek, “Burası çok amaçlı bir bahçe. Hem çocuklara hem büyüklere hem de yaşlı kesimdeki vatandaşlara göre. Haftanın birkaç günü hanımımla buraya yürüyüşe geliyoruz. Buradaki çocukları görünce içim huzur doluyor. Sesleri cıvıl cıvıl kuşlar gibi. Bazı ailelerde yanlarında yiyecek ve içecekler getirerek burada serin havada bir nevi piknik yapıyorlar. Ağrılılar burayı çok sevdi gerçekten. Hem park hem bahçe hem de spor salonu. Ne desen var.“ Şeklinde konuştu.

Okul sonrasında arkadaşlarıyla oyun oynamak için Millet Bahçesine geldiğini söyleyen çocuklar, rahatça futbol oynayabildikleri için Millet Bahçesini çok sevdiklerin ve sürekli olarak geldiklerini söyledi.


Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER