Yasak kalktı, Ağrı sokakları renklendi

Ülke genelinde korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda iş yerlerinine uygulanan yasakların kalkmasıyla dışarı çıkan vatandaşlar, eskiden sessizliğe bürünen Ağrı sokaklarını renklendirdi.

Yasak kalktı, Ağrı sokakları renklendi

Korona virüs önlemleri kapsamında 24 Mart'tan itibaren vatandaşın yoğunluğunu azaltmak amacıyla kapatılan toplu iş yerleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla birlikte bugün açıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte hükümetin aldığı kararlar doğrultusunda aylardır kapalı olan işletmelerini bugün itibariyle açan esnaf, sabah saatlerinde geldikleri iş yerlerinde hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerini bekledi.

Ağrılı esnaf, uzun süredir kapalı olan iş yerlerinde müşteri ağırlamanın heyecanını yaşadı. 24 Mart tarihinden itibaren kapalı durumda olan toplu hizmet veren iş yerlerinin açılmasıyla kahvehanelerde yoğunluk yaşandı. Özellikle kahvehanelerin hizmete girmesiyle kalabalıklaşan sokaklar, eski günlerine döndü.

“Yasak ortadan kalktı, sokaklar renklendi“

İş yerinin önünü yıkayan esnaf Murat Özcan, uzun zaman sonra etrafındaki diğer esnaf arkadaşlarıyla birlikte dükkânını açmanı heyecanını yaşadı. Özcan, alınan yeni kararlarla birlikte ülke olarak normalleşmeye başlamanın sevindirici bir haber olduğunu söyleyerek tedbirler doğrultusunda iş yerlerini işleteceklerini söyledi. Murat Özcan, “Esnaf arkadaşlarımızla dükkânlarımızı temizledik. Şimdi müşteri beklemeye koyulabiliriz. Yavaş yavaş hayatımız eski düzenine giriyor. Bu durumu çok özlemişiz. Eskiden nasıl bir güzellik olduğunun farkında değilmişiz meğer. Şuanda büyük bir nimete sahip olduğumuzu anlıyoruz. Çünkü aylardır her yer çok sessizdi. Çünkü toplu hizmet veren işletmeler kapalıydı. Bugün itibariyle bu yasak ortadan kalktı ve insanlar dışarı çıkmaya başladı. Böylece sokaklar renklendi.“ İfadelerini kullandı.

“Önlemlerimizi alarak hizmet vermeye başladık“

Toplu hizmet veren işletmelerinin kapatılması kararından itibaren işlettiği Elif Çayevinin kapısına kilit vuran Tuncay Kaya, yeni kararla birlikte işletmesinde temizlik işlemlerini tamamlayarak hizmet vermeye başlamanın keyfini çıkardı. Kaya, korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda hareket ettiğini fakat işletmesini kapatmak durumunda kaldığı için zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Tuncay Kaya yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından alınan yeni kararla birlikte hazırlıklarını tamamlayarak müşterilerine hizmet vermeye başladığı için mutlu olduğunu belirterek, “Bugün 24 Mart’tan beri kapalı olan kahvehanemi açtım. Önlemlerimizi alarak hizmet vermeye başladık. Önceki günlerde tüm temizliğini yaptık. Bugün de güzel çayımı hazırladım, müşterilerime sunmanın mutluluğunu yaşadım. Maşallah ilk günden çok yoğunluk oldu. Sonunda normal hayatımıza dönmeye başladığımızı hissetmeye başladım“ dedi.

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

escort antalya