DEVA PARTİSİ BASIN KAHVALTISI DÜZENLEDİ

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Ağrı İl Başkanı ve Kurucu Heyeti, basın mensupları ile tanışmak ve parti olarak genel amaçlarını anlatmak için düzenledikleri kahvaltı programında kentteki ulusal ve yerel basın mensupları bir araya geldi.

DEVA PARTİSİ BASIN KAHVALTISI DÜZENLEDİ

Kentteki ulusal ve yerel basınla kahvaltıda bir araya gelen DEVA Partisi Ağrı İl Başkanı ve İl Kurucu Heyeti, basın mensuplarına kendilerini tanıtarak  parti olarak amaçlarını anlattı. Ankara’da DEVA Partisi Genel Merkezi’nde yapılan mülakat sonucu göreve getirilen Murat Dağtekin, teşkilatlanma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak teşkilatlanma sürecini anlattı.  

Dağtekin, teşkilatlanma sürecinde kurucu il heyetinin gençlerden oluşturmaya özen gösterdiklerini ifade ederek yaptığı açıklamalarda, “Ülke yönetiminde söz sahibi siyasi partilerin benimseyemedikleri ve oluşturamadıkları demokrasi anlayışını, demokratik olmayan yönetim biçimlerin etkin rol almaya başladığı bu süreç ülkemizde yeni bir siyasi oluşumun önünü açmıştır.“ Dedi.

Temel amacımız toplumun her kesiminde kabul gören, ekip çalışmasına yatkın, karakterli, dürüst ve nitelikli çalışma arkadaşlar tercih edilmiştir“

Demokrasi ve Atılım Partisinin amacının hukukun üstünlüğünü, tarafsız ve bağımsız yargı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı, katılımcı ve çoğulcu demokrasi anlayışı ile evrensel değerler çerçevesinde temel hak ve özgürlüklerin garanti altına alındığı, bilim ve tekniğe uygun, liyakatin esas alındığı, yaşam ve refah düzeyinin yükseklere ulaştığı, barış ve huzur içinde yaşayan saygın bir Türkiye idealini gerçekleştirmek olduğunu açıklayan İl Başkanı Murat Dağtekin, “Bu doğrultuda Deva Partisinin değerlendirme kriterleri önemli ölçüde şeffaf ve değerlidir. Bu Kriterler; liyakat, yetkinlik, karakterli ve dürüstlük, mesleğini iyi yapan, siyaset hayatında kirlenmemiş ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Partinin diğer kriterleri arasında yüzde 50 siyaset yapmamış olması, yüzde 35 Kadın kotası, yüzde 20 genç kotasının ve yüzde 1 engelli kotasının sağlanması gibi önemli değerler ile yola çıkmaktadır. Bu bağlamda Ağrı İl Teşkilatları oluşturulurken bu kriterler önemli ölçüde göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Temel amacımız toplumun her kesiminde kabul gören, ekip çalışmasına yatkın, karakterli, dürüst ve nitelikli çalışma arkadaşlar tercih edilmiştir. Özelikle genç nüfusun etkin rol alacağı ve yeni bir siyasi anlayışı benimseneceği bir ortamda, gençlerimizin önünü açacak ve memlekete kalıcı eserler kazandıracak çalışmalar yapmak anlayışımızın önemli bir parçası olacaktır.  Sadece eleştirmek üzere siyaset yapılmasının aksine çözüm odaklı, sorunlara çözümcü yaklaşım ve yapıcı bir anlayış inşa etmek üzere siyasi bir dil tercih edilecektir. Deva partisi olarak da yerelde bu anlayışla hareket edecek ve bu anlayışla siyaset yapmayı benimseyecektir. “ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER