AĞRI FİRDEVS DERNEĞİNDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI

AĞRI FİRDEVS DERNEĞİNDEN KIZILAYA KAN BAĞIŞI

Ağrı Firdevs İlmi Araştırma İnsanı Yardım ve Dayanışma Derneği, Pandemi  nedeni ile kan stoklarında kayıp yaşayan Kızılaya kan bağışında bulundu. Ağrı Firdevs İlmi Araştırma İnsanı Yardım ve Dayanışma Derneği yerleşkesine gelen Kızılay kan bağış aracında çok sayıda dernek üyesinin katılımı ile birlikte kan bağışı etkinliği düzenlendi.

Ağrı Firdevs İlmi Araştırma İnsanı Yardım ve Dayanışma Derneği İl Başkanı Ercan ÖZTÜRK konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

"Koronavirüs salgınından dolayı, son zamanlarda verebildiğimiz kadar kan bağışında bulunmak istedik. Ülkemizin güzide kurumlarından olan Kızılay’ın kan bağışlarında biraz azalma olduğunu fark ettik. Bunun üzerine biz de kan bağışına katkıda bulunmak üzere Kızılay Başkanı Orhan Tatlı ve ekibini derneğimize davet ettik. Bugün ülkemizde ve dünyada yardıma muhtaç herkesin yardımına koşan Kızılay’a Kan bağışı yapılması hususunda herkesin duyarlı davranması gerektiğine inanıyorum. Bir gün bizim veya yakınlarımızdan birinin acil kan ihtiyacı olabilir. Şimdilik öneminin farkına varamadığımız kan verme, bir canın kurtulmasına vesile olabilir. Derneğimizin üyeleri ile kan vermenin ne kadar önemli vazife olduğunun farkındayız ve bugün burada olan üyelerimize Kızılay personeline teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin."

'Kimse kan bağışı yapmaktan endişe duymasın'

Korona virüs pandemisi sürecinde Kızılay'ın kan stoklarında ciddi azalma olduğunu belirten Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı'da dernek başkanı ve gönüllülerine teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı;

"Ağrı Firdevs İlmi Araştırma İnsanı Yardım ve Dayanışma Derneği üyeleri güzel bir farkındalığa imza attı. 70'den fazla üyeleri ile kan bağışında bulunuyorlar. Şu an küresel pandemi haline dönen (Covid19) korona virüsten dolayı kan stoğumuzda ciddi bir azalma oldu. Bugün kan veren dernek üyeleri bu noktada güzel bir duyarlılık gösterdiler. Bizleri buraya davet ettiler. Üyeleri ile kan bağışında bulundular. Kan bağışıyla alakalı da geri durmadılar. Üyeler, şu anda çok muazzam bir şekilde ilgi göstermekte. Kimse kan bağışından dolayı virüs kapar mıyım endişesine kapılmasın. Herkes rahatlıkla kan bağışında bulunabilir. Ben herkese göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim."

(Mahsuni İZCİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER