AĞRI’DA KORONA VİRÜS DENETİMLERİ SIKILAŞTIRILDI

Ağrı’da korona virüs ile daha etkin bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla Kentte kurulan Filyasyon Çalışmaları Takip kurulunca alınan karar doğrultusunda, korona virüs ile mücadele kapsamında sıkı denetimlerin uygulanmaya başlandı.

AĞRI’DA KORONA VİRÜS DENETİMLERİ SIKILAŞTIRILDI

Filyasyon Çalışmaları Takip kurulunca alınan sıkı denetimlerin yapılması kararlarının ardından Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan ve beraberlerindeki heyetle birlikte Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan işletmeleri denetleyerek işletme sahiplerinin korona virüs ile mücadele sürecinde bundan sonra daha dikkatli olmalarını istedi.

İşletme sahipleriyle ve müşterilerle sohbet eden Vali Dr. Varol ve Belediye Başkanı Savcı Sayan, özellikle maske kullanımı ile fiziki mesafeye uyulması konusunda çeşitli uyarılarda bulunarak başlatılan sıkı denetimlere destek olunması gerektiğini söyledi. Denetimler sırasında korona virüsle mücadele konusunda uyulması gereken kuralların yazılı olduğu broşürler ve maske dağıtıldı.

Konu ile ilgili bilgi veren Vali Varol, korona virüsten tamamen kurtulana kadar tüm çalışmaların gayretle yürütüleceğini belirterek, yapılan denetimlerin tüm Türki’ye de gerçekleştiğini dile getirdi.

“Bakanımız Süleyman Soylu da bizim gibi bizzat denetimlere katıldı“

Vali Dr. Osman Varol, konuşmasında şunları aktardı:

“Bugün tüm Türkiye’de Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan tedbirlerle ilgili genel bir denetim gerçekleştirdik. Bu denetimin temel amacı öncelikle vatandaşımızın bilinçlendirilmesi, dikkatlerin bu noktaya çekilmesi, çok başarılı yönetilmiş bir sürecin aynı başarıyla yönetilmeye devam edilmesi, bu anlamda gelecekte bazı risklerin önüne geçilmesi ve devletimizin bu konudaki kararlılığının ve tedbirlerin hala sıkı bir şekilde devletimiz tarafından takip edildiğinin gösterilmesidir. Burada öncelikle Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu da bizim gibi bizzat denetimlere katıldı. Türkiye’nin her tarafında bütün yöneticilerimiz, valilerimiz, kaymakamlarımız belediye başkanlarımı, kolluk amirlerimiz tamamen sahada çalışan arkadaşlarımızla birlikte bu denetimlere katılarak vatandaşlarımıza ciddi anlamda bu tedbirlere dikkat çekmek noktasında bir hareket gerçekleştirdik. Bugün de burada Cumhuriyet Caddemizde özellikle ilimizin en hareketli noktasında Belediye başkanımız Sayın Savcı Sayan Beyefendi ile birlikte belediye başkan yardımcılarımız, il müdürlerimizle hep birlikte değişik ekiplere ayrılarak vatandaşlarımızla bir araya geldik. Onlara özellikle hijyenin sosyal mesafenin ve maske takmanın önemini hatırlattık. Özellikle esnaf kardeşlerimizle, mekan sahipleri arkadaşlarımıza da tedbirlere riayet konusunda onların işlevinin ne kadar önemli olduğunu, başarıya ulaşacaksak hep birlikte ulaşabileceğimizi tekrar hatırlattık. Çok verimli güzel bir çalışma oldu. İnşallah bundan sonrasında tedbirleri sürdürerek bu Covid belasından tamamen kurtulana kadar tüm çalışmaları gayretle yürüteceğiz.“

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER