AĞRI’DA KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SIKILAŞTIRILDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeyle 81 ilde vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar ve kolluk birimlerinin katılımıyla korona virüs tedbirlerinin denetleneceği bildirildi.

AĞRI’DA KORONAVİRÜS DENETİMLERİ SIKILAŞTIRILDI

Yayınlanan genelgenin ardından Ağrı ve ilçelerinde korona virüs tedbirlerinin uygulanıp uygulanmadığı ve ne ölçüde uygulandığının incelenmesi amacıyla il merkezi ve ilçelerde denetimler gerçekleştirildi. Ağrı genelinde Vali Dr. Osman Varol'unda katılımıyla halkın vatandaşların yoğun olduğu cadde ve iş yerlerinde korona virüs denetimleri gerçekleştirildi.

Korona virüs tedbirlerinin sıkılaştırılması ve denetimlerin arttırılması amacıyla kent merkezinde yapılan denetimlerde Vali Varol, esnaf ve vatandaşlara salgına karşı daha duyarlı olmaları konusunda uyarıda bulundu.

“Bugüne kadar yapılmış en büyük denetimleri gerçekleştirdik“

Yapılan denetimlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Varol, bugüne kadar yapılan en kapsamlı denetimi gerçekleştirdiklerini belirterek " Kovid-19 mücadele kapsamında bugün yine genel bir denetim gerçekleştirdik. Türkiye genelinde tüm illerimizde üst düzey yöneticilerimiz denetim ekiplerimizle birlikte sahaya çıkarak yüksek bir farkındalık yaratmak amacıyla bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Bugün özellikle çok önemli. Çünkü Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'nun talimatıyla bugüne kadar yapılmış en büyük denetimleri gerçekleştirdik. En yüksek sayıda personelin katılımıyla gün boyunca denetimlerimizi sürdüreceğiz. Bütün amacımız vatandaşlarımızın kurallara uymalarını sağlamak. Bir an önce vatanımızı ve milletimizi bir an önce tamamen kurtarıp eski günlerimize geri dönmektir" ifadelerini kullandı.

“Denetimlerimizi sık sık gerçekleştireceğiz“

Son dönemlerde Ağrı’da özellikle maske ve sosyal mesafe konusunda vatandaşlarda duyarlılığın gözlendiğini dile getiren Vali Varol, vatandaşlarda oluşan bu hassasiyetin devamlılığını sağlamak amacıyla gerçekleştirdikleri denetimleri sıkılaştıracaklarını belirtti. Vali Dr. Osman Varol konuşmasında şunları aktardı:

“Özellikle Ağrı'mızda kendi bölgemiz için konuşursak maske takmak, sosyal mesafeye uymak gibi konularda hassasiyetin arttığını somut bir biçimde gözlemliyoruz. Şu an için mücadelemiz iyi gidiyor. Ama bu şöyle bir mücadele. Bir an bile boşluk bırakmaya gelmiyor. Anında tekrar sıkıntılı rakamlarla tekrar karşı karşıya kalabiliyoruz. Onun için bu farkındalığı sürdürmemiz gerekiyor. Vatandaşımızın ulaştığı bu bilinç düzeyini korumamız gerekiyor. Onun için biz bu denetimlerimizi sık sık gerçekleştireceğiz" dedi.

Denetimlerde Vali Dr. Osman Varol'a Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen'de eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER