VALİ VAROL KORONA VİRÜS DENETİMLERİNE KATILDI

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye genelinde maske ve sosyal mesafe denetimlerinin artacağı açıklamasının ardından, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol denetimlere katılarak esnafı maske takma ve sosyal mesafe konusunda uyardı.

VALİ VAROL KORONA VİRÜS DENETİMLERİNE KATILDI

Eskivan Caddesinde bulunan iş yerlerini gezerek denetleyen Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, esnafa maske takma konusunda müşterilere örnek teşkil ettiklerini hatırlatarak daha dikkatli olmalarını tembihledi.

“Hem ülkemizin tamamında hem de ilimizde ve ilçelerimizde tüm idareci arkadaşlarımız sahadalar“

Yaptıkları denetimlerle ilgili bilgi veren Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, “Özellikle pandemi sürecinde son dönemde mücadelemizin temposunu arttırmak adına yaptığımız genel denetimlerden birini bugün gerçekleştirdik. Bugün hem ülkemizin tamamında hem de ilimizde ve ilçelerimizde tüm idareci arkadaşlarımız sahadalar. Oluşturduğumuz denetim ekipleri ile birlikte sahada alınan tedbirlerin ve bu tedbirlerin hangi oranda uygulandığını hep birlikte denetliyoruz.“ Dedi.

“Bunların tamamı vatandaşlarımızın sağlığı için“

Denetimlerin amacının vatandaşlarda farkındalık oluşturmak olduğunu dile getiren Vali Varo, konuşmasında şunları aktardı:

“Bu denetlemelerin birincil amacı öncelikle vatandaşlarımıza bir farkındalık oluşturarak tedbirlere uyumaya davet etmektir. Bu denetimlerin cezalandırma veya vatandaşlarımıza sıkıntı çıkarma gibi bir amacı yoktur. Tamamen bu konudaki hassasiyetimizi hatırlatmak, pandemi ile ilgili tehlikenin hala geçmediğini özellikle vatandaşlarımıza bildirmek ve biraz daha tedbirli davranmaları gerektiği noktasında onların dikkatini çekmek amacıyla bu denetimler yapıyoruz. Bu denetimleri normalde de her gün belirli saatlerde vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekânlarda, lokantalarda, restoranlarda ve düğün salonlarında gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bunların tamamı vatandaşlarımızın sağlığı için. Dediğim gibi pandemi ile ilgili tehlike henüz geçmiş değil. "

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER