Abdullah Gül Millet İttifakı'nın adayı mı oluyor?

Abdullah Gül Millet İttifakı'nın adayı mı oluyor?

Abdullah gül'e yakınlığıyla bilinen fehmi koru, chp lideri kemal kılıçdaroğlu'nun "cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir kişi olmalı" laflarından sonra dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Koru, gül'ün adaylığı ihtimalinin sıfır olduğunu vurgulayan yazılar için, "okudum ve güldüm. Niçin güldürmüş olduğumü seçim yaklaşınca anlatırım" ifadelerini kullandı.
11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'e yakın adlardan biri olan fehmi koru, cumhurbaşkanlığı adaylığına ait ortaya atılan söylemlerle ilgili mevzuştu. Abdullah gül'ün ulus ittifakı'nın adayı olup olmayacağına dair iddiaları köşesinde yorumlayan koru, önce chp lideri kemal kılıçdaroğlu'nun "cumhurbaşkanı devlet deneyimi olan bir şahıs olmalı, eleştiri bir periyodu yönetecek" sözlerini hatırlattı.

"niçin güldüğümü seçim yaklaşinca anlatirim"
Bu cümlelerin devlet deneyimi ve tecrübesi ile gül'ü anımsattığını söyleyen koru, "o ihtimalin sıfır olduğunu vurgulayan makalelar okudum. Okudum ve güldüm. Niçin güldürmüş olduğumü seçim yaklaşınca anlatırım." ifadelerini kullandı.

"ak parti, kiliçdaroğlu'nun aday olmasini istiyor"
Fehmi koru'nun yazısının devamında şunlar yer aldı: "ak parti, anlaşılır sebeplerle, ilk seçimde kemal kılıçdaroğlu'nun veya chp'den birinin cumhurbaşkanı adayı olmasını istiyor. Iktidar medyası da kendini bunu sağlamakla görevli biliyor. Farklı bir isim aday olarak çıksın istenmiyor. Illa chp'li biri aday olmalı. Kılıçdaroğlu parlak zeka bir politikacı, iktidar cephesinin bu beklentisini anladı ve ne zaman adaylık mevzusu kendisine soru olarak yönetilse, aklında farklı bir isim bulunduğunu düşündürecek cevaplar vererek karşı tarafın nasırına basmaya başladı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER