MUHARREM İNCE AĞRI’YA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” kapsamında Ağrı’ya geldi.

MUHARREM İNCE AĞRI’YA GELDİ

Şehir şehir ülkeyi gezen İnce, 4 Eylül’de başladıkları “Bin Günde Memleket Hareketi “ ile 37. durak olan Ağrı’da Cumhuriyet Caddesi esnafını ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Ağrı’nın insan kalabalığının en yoğun yeri olan Cumhuriyet Caddesi’nde beraberindeki heyet ile birlikte tur atarak esnaf ve vatandaşlarla yaşadıkları sorunlar üzerine sohbet eden Muharrem İnce, vatandaşlara sorunların çözüm noktasında güven verici ifadelerle konuştu.

“Türkiye’nin dört bir yanını gezerek sorunları yerinde görmek ve bunları dile getirmek istiyoruz“

İnce, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Türkiye’nin dört bir yanını gezerek sorunları yerinde görmek ve bunları dile getirmek istediklerini getirdi. Muharrem İnce konuşmasında, “Bugün büyük yürüyüşümüzün 37. durağı olan Ağrı’dayız. 37 vilayetten sonra bunu 81’e tamamlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Salgın koşullarında biraz aksaklıkla yürüse de biz inatla, ısrarla devam ediyoruz. Ağrı’da size söyleyeceğim şudur; Biz bu ülkeye 3B projesi getireceğiz. Bu ülkeyi önce barıştıracağız diyoruz. Sonra bu ülkede ekonomiyi büyüteceğiz diyoruz ve bunu adil bölüşeceğiz. Türkiye’nin bir üretim üssü olması lazım. Türkiye bu yoksulluğu hak etmiyor. Resmi rakamlara göre işsizlik oranı %13,4. Gerçek işsizlik %30’un üzerinde. Ağrı’da ise bu oran %70’lerde. Türkiye’de işsizliğin en yüksek olduğu illerden birisi Ağrı. Yani burada hayvancılık çöktüğü gibi ne yazık ki tarım için gerekli su için devlet gereğini yapmıyor. 2020 yılında hala daha burada tarım geliştirilememiş. Türkiye bu yönetimi hak etmiyor. ” İfadelerini kullandı.

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce vatandaşların taleplerini dinleyip fotoğraf çektirmenin ardından Erzurum’a gitmek üzere yola çıktı.

(Demet Aydemir)

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER