Ağrı'da Ücretsiz Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde kurulan kayıt bürolarında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İl Spor Merkezleri (Ücretsiz Yaz Spor Okulları) kayıtları başladı.

Ağrı'da Ücretsiz Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İl Spor Merkezleri kapsamında hayata geçirilen ve her yıl düzenli olarak organize edilen Ücretsiz Yaz Spor Okulları antrenmanları Ağrı’da bu yıl 17 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibariyle antrenörlerimiz nezaretinde kayıtların başladığı aktarıldı.

Açıklamanın devamında, “Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Korona virüse (Covid-19) karşı, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından alınan tedbirler ve bir dizi önlemler neticesinde, sporcularımızın ve gençlerimizin sağlığını azami seviyede ön plânda tutarak, tesis kullanım kuralları ile birlikte antrenörlerimiz tarafından da  maske, mesafe ve hijyen kurallarına önemli ölçüde dikkat edilerek sportif çalışmalar gerçekleştirilecek. Çocuk ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, serbest zamanlarını uzman antrenörler nezaretinde en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân sağlamak amacıyla antrenmanlarımız gençlerimizin fiziksel ve mental gelişimlerine katkı sağlanması, sporla tanıştırılması ve gençlerimizde spor kültürü oluşturulması hedefleniyor. Bu yıl İl Spor Merkezinde; Atletizm, Kayak, Badminton, Basketbol, Boks, Cimnastik, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kick Boks, Masa Tenisi, Özel Sporcular, Taekwondo, Tenis, Voleybol ve Yüzme spor dallarında faaliyet gösterilecektir.“ İfadeleri kullanıldı.

Açıklamada konu ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için il ve ilçe müdürlükleriyle irtibata geçilebileceği de belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER