Ağrı’da “Amatör Spor Haftası” başladı

Ağrı’da “Amatör Spor Haftası” başladı

Ağrı’da Amatör Spor Haftası tebrik etkinlikleri, kortej yürüyüşü ile başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafınca her sene müşterek planlanan, her yaştan adamın spor yapması için tertipli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık kurmak amacıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası Kutlama Etkinlikleri çerçevesinde Ağrı’da kortej yürüyüşü düzenlendi. Cumhuriyet Caddesinde başlayan kortej yürüyüşü 15 Nisan Spor Salonunda sonlandı. Yürüyüşe; Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak, Ağrı ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, Ağrı Belediye Başkanı yardımcısı Kasım Bulan, İl Müdürlüğü Antrenörleri, sporcular, aileler ve Ağrı halkı katıldı. Cumhuriyet caddesinde önünde bir araya gelen katılımcılar buradan 150 metrelik Türk Bayrağı ve davul zurna eşliğinde 15 Nisan Spor Salonuna kadar yürüdüler.
Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak ise yaptığı açıklamada; “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafınca her sene ortaklaşa planlanan ve her yaştan adamın spor yapması için tertipli fizyolojik aktivitelerin oluşturulmasını sağlamak ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla meydana gelen "Amatör Spor Haftası" bu sene 3-9 Ekim 2022 tarihleri içinde bütün Türkiye’de farklı etkinliklerle kutlanacak.
Ağrı’da ’Amatör Spor Haftası Etkinlikleri’ kortej yürüyüşümüzü siz değerli üyelerimizin alınması ile başlattık. Amatör Spor Haftasının amacı; çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, gençlerimizi fena alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirebilmektir. Bu amaca ulaşmak için il müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde farklı branşlarda spor etkinliklerimiz olacaktır. Tüm halkımızı etkinliklerimize çayır ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Program Güreş, Taekwondo, Karate, Cimnastik,branşlarının gösterileri ile devam etti. Amatör Spor Haftası etkinleri çeşitli branşlarda düzenlenecek müsabakalarla hafta süresince devam edecek.
Programın son bölümünde tüm katılımcılar spor salonunun önünde davul zurna eşliğinde halay çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER