banner56

Ağrılı bedensel engelli sporcu Türkiye Şampiyonu oldu

Ağrılı bedensel engelli sporcu Sezer Aydemir, Vücut Geliştirme branşında Türkiye Şampiyonu oldu.

Ağrılı bedensel engelli sporcu Türkiye Şampiyonu oldu

Ağrılı bedensel engelli sporcu Sezer Aydemir, Vücut Geliştirme dalında Türkiye Şampiyonu oldu.
21-25 Eylül 2022 tarihleri içinde İstanbul’da meydana getirilen Vücut geliştirme Fitness Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde, tekerlekli sandalye bedensel engelliler kategorisinde alıştırmacı Çetin Demir yönetiminde yarışan Ağrısporcu Sezer AYDEMİR Türkiye Şampiyonu oldu.
Aynı yarışmalarda 40-44 yaş masterler da yarışan bir başka Ağrılı sporcu Talip İlhan ise Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösterdi.
Sezer Aydemir elde ettiği bu başarı ile Milli Takıma seçilme hakkını sağlamış oldu.
Sezer Aydemir yapmış olduğu açıklamada, “Spora ilk olarak vücut sağlığım için başladım. Daha sonra Çetin hocamın yönlendirmesi ile spor oluşturmaya başladım. İstanbul’da düzenlenen yarışmada Türkiye şampiyonu oldum. Elimden tutup beni spor yapmaya teşvik ettiği Çetin hocama oldukca teşekkür ediyorum. Hedefim Dünya şampiyonasında ülkemin şanlı bayrağını en iyi halde temsil edip, benim şeklinde engelli kardeşlerimi spora kazandırmaktır” ifadelerine yer verdi.
Antrenör Çetin Demir, “Bu şampiyonaya fazlaca iyi hazırlandık. Sporcum Sezer’in azmi başarıyı getirdi. İnşallah Dünya Şampiyonasında ülkemizi ve ilimi en iyi halde ederek, şampiyonluk kupasını kazanmayı hedefliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2022, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER