Ağrılı Tenisçiler Erzurum’dan 3 Madalya ile döndü

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen Hafta İçi Tenis Turnuvasında, Ağrılı tenisçiler 3 madalya kazanarak turnuvaya damga vurdu.

Ağrılı Tenisçiler Erzurum’dan 3 Madalya ile döndü

Ağrılı Tenisçiler, Koronavirüs (Covid-19) sürecinin ardından başlayan normalleşme döneminde ilk kez korta çıktı. Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olan tenisçiler Büyükler Hafta İçi Tenis Turnuvasında kıran kırana geçen müsabakalarda Erzurum,  Iğdır, Malatya, Şanlıurfa ve Erzincan illerinden, gelen 30 sporcu ile mücadele etti.

Covid-19 pandemisi nedeniyle sıkı sağlık tedbirlerinde alınan turnuvada 2 Ağrı’lı tenisçi final müsabakasında mücadele etti. Final müsabakasında Memet Semih Aslan şampiyon, Habib Anak ise ikinci oldu. Bir diğer Ağrılı sporcu Yusuf Arslan ise kendi kategorisinde tüm rakiplerini yenerek şampiyon olarak Ağrı’ya çifte şampiyonluk yaşattı.

Başarılı sorucuların Erzurum’da verdikleri mücadeleleriyle ilgili açıklamalarda bulunan tenis antrenörü Fırat Balkis, “Sporcularımız ile birlikte, koronavirüs sürecinin ardından başlayan normalleşme döneminde ilk kez korta çıktık. Normalleşme sürecinde sporcularımızla çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. İlk turnuvada ise 2 şampiyonluk ve birde ikincilik derecesi elde ettik. Turnuvaya hazırlanmamızda ve katılım sağlamamızda emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cihan Demir’e, Spor şube müdürümüz Cemil Budak’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra ki turnuvalarda da Ağrı ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Sporcularımı başarılarından dolayı tebrik ediyorum“ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER