banner56

Kendine özgü saç stiliyle kortlarda raket sallıyor

Kendine özgü saç stiliyle Mardinli Dr. Mustafa Keleşoğlu, lisanslı sporcu olarak çıktığı kortlarda "madalya" hedefiyle raket sallıyor.

Kendine özgü saç stiliyle kortlarda raket sallıyor

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan ve Nusaybin Devlet Hastanesinde biyokimya uzmanı olarak görev icra eden Keleşoğlu, doğa, sanat ve spor alanlarında da emek harcamalar yapıyor.

Kovid-19 salgını dönemindeki boş zamanlarında alaka duyduğu teniste kendini geliştirip lisans alan Keleşoğlu, bölgesel turnuvalara katılmaya başladı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Ağrı Dağı Tenis Turnuvası'nda 3 maç kazanan Keleşoğlu, öbek birincisi oldu.

"Saçımı görür görmez 'çok iyi oynuyorum' diye düşünüyorlar"
Keleşoğlu, katılmış olduğu turnuvalarda saç stili ve keyifli oyun tarzıyla ünlü tenisçi Dustin Brown'a benzetildiğini söylemiş oldu.

Aynı zamanda iyi bir tenis izleyicisi bulunduğunu vurgulayan Keleşoğlu, şöyleki konuştu:

"Salgın döneminde yapacak bir şey aradım. Bu kadar sevdiğim bir sporu 'niçin yapmayayım' dedim. Ders alarak tenise başladım. Zamanla kendimi daha oldukca geliştirip lisans çıkararak böyle turnuvalara katılmaya başladım. Turnuvalara katıldığımda insanlar saçımı görür görmez 'çok iyi oynuyorum' diye düşünüyorlar. Sonra birinci sette oyunumu görür görmez dağılıyorlar. Saç modelim dikkat çekici. İnşallah sonraki turnuvalarda oyunumla gündeme geleceğim."

Keleşoğlu, Ağrı'da geçen yıl ilk kere katıldığı tenis turnuvasında asla galip gelemediğini fakat bu yılki turnuvada çıktığı 3 maçı da kazanmaktan saadet duyduğunu söyledi.

"Yorgunluk ve stres atmak için tenis oynuyorum"
Teniste daha başarıya ulaşmış olmak için oldukca çalışacağını aktaran Keleşoğlu, şunları kaydetti:

"Tenis bambaşka bir spor, halı sahadaki benzer biçimde 14 şahıs bulmaya gerek yok. Bu fazlaca büyük bir avantaj. Hatta bir duvar bulduğunuzda kendinizle bile oynayabiliyorsunuz. Hem estetik aynı zamanda vücudun her tarafını çalıştırıyor. Daha ilkin tenis oynamayanalar 'yapamam' demesinler. Ortalama 18-24 ders aldıklarında tenis oynama düzeyine geleceklerdir. Kesinlikle herkes hobi olarak tenis oynamalıdır. Ben biyokimya uzmanıyım ama fırsat buldukça mesleğimizin yorgunluğunu ve stres atmak için tenis oynuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER