Tutakspor yeni kadrosuyla sahalara çıkmaya hazır

Tutakspor yeni kadrosuyla sahalara çıkmaya hazır

Yeni sezona iddialı bir kadro ile giriş meydana getiren Tutakspor, kaynaşma yemeğinde yöneticiler ve oyuncularla bir araya geldi.
Yeni sezon hazırlıklarını tamamlayan Tutakspor yeni ekibiyle çalışmalara başladı. Takımın başına senelerdir Ağrı’da futbola hizmet eden ve birçok sporcu yetiştiren, alt yaş kategorilerinde Türkiye’de son 16’ya kalma başarısı göstermiş ilk ve son kişi olan genç alıştırmacı Mahmut Özcan’ı getirmekle başlamış olan Tutakspor, yöneticileri, oyuncuları ve ilçe protokolüyle kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.
Kaynaşma programında açıklamalarda bulunan Tutakspor Kulübü Onursal Başkanı Fevzi Sayan, “Tutaklı olmak, gereksinim duyduğumuz birlik, birliktelik ve uzlaşı ruhu açısından bizi heyecanlandırıyor, umutlandırıyor, güçlendiriyor. Kadim kent Tutak’ın verdiği ilham ile gençlerimize sahip çıkıyor, sportif faaliyetlerine yardımcı veriyoruz. İlçemizin iki mühim futbol ekibi bulunmaktadır. Biri Tutak Spor öteki Tutak Gençlerbirliği Spor Kulübü'dür. Her iki spor kulübüne de eşit mesafede olup, birini diğerine tercih etmiyor, kardeş spor kulüpleri olarak görüyoruz. Amacımız Tutak ve Tutak gençliğidir. Kimseyi ötekileştirmeden bu ruha haiz çıkarsak, pırıl pırıl gençlerimizin hayallerini gerçekleştirip, oldukca daha iyi bir gelecek şansımızı yakalamış oluruz" dedi.

"Biz devasa bir aileyiz"
Hedeflerinin spor yoluyla çocuk ve gençlerin eğitilmesi olduğunu dile getiren Fevzi Sayan, "Çalışmalarımızda ortak akılı benimsiyor, görüş alış verişi yapmayı sürdürüyor, iş birliğimizin, gönül birliğimizin daha oldukca güzel olacağına inanıyoruz. İlçemizde birlik, birliktelik, dostluk, kardeşlik ve spor ailesi 1xbet oluşturmak istiyoruz. Biz normal olarak futboldan coşku duyuyoruz, ancak bunların hepsinden önemlisi biz kocaman, birbiriyle dayanışan, birbirini seven, kardeşlik ruhu içerisinde var olan bir aileyiz. Sportif faaliyetlerde sıhhatli, ahlaklı, her türlü fena alışkanlıklardan uzak, ulusal amaçlara müsait ve milli kültürümüze bağlı manevi değerlerimize saygılı, ülkemizi her alanda başarı ile temsil edecek sporcuları yetiştirmek, muhit halkına spor yapmak olanakları sağlamak, gençliğin fiziki ve moral kabiliyetini geliştirmek, karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, psikolojik ve bedensel olarak sağlam yetişmelerine katkıda bulunmak, çocuk ve gençlerimizi spor kanalıyla eğitmek ana hedefimizdir" gibi konuştu.

"Hedefimiz sporu yaygınlaştırmak"
Tüm uğraşlarının ortak amacının gençleri spora odaklı bir hayata hazırlamak olduğunu söyleyen Başkan Sayan, "Vatandaş-kulüp ilişkileri kurmak, var olan ilişkileri geliştirmek, ilçedeki gençlerin spor yapmasını sağlamak ve oluşacak alışkanlıklar ile spor yaşantılarının sürekliliğini sağlamak, bu olanaklardan yararlanmalarına çaba göstermek istiyoruz. Gençlere spor ahlakının yanında, teorik bilgiler vermek, sportif etkinliklere yöneltmek ve bunlarla alakalı, tarihi, ulusal, kültürel ve çevresel varlıklarımızı koruyucu kurs, seminer, konferans ve panel şeklinde toplantılar regüle etmek istiyoruz. Amacımız kulübümüz üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, seyahat ve eğlenceli etkinlikler regüle etmek yada üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak şeklinde birlik ve birliktelik oluşturmak istiyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan alıkoymak, fikren ve bedenen gelişmelerini sağlamak ve sporu yaygınlaştırıp sevdirmek, geniş kitlelere yaymak amacıyla alakalı bakanlık ve kuruluşlardan izin almak kaydıyla kurslar ve spor okulları açmak, ücretli yada ücretsiz seminer ve toplantılar regüle etmek, muhtelif spor müsabakalarına katılmak regüle etmek ana hedefimizdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2022, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER