banner56

AĞRI ve IĞDIR KAREL TEMSİLCİLERİ NAHÇİVANDA

Nahçivan da Ağrı’lı ve Iğdır’lı iş adamlarınında bulunduğu Haberleşme mühendisleri için bir seminer düzenlendi

AĞRI ve IĞDIR KAREL TEMSİLCİLERİ NAHÇİVANDA

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Haberleşme ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı basın servisi, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Nahçıvan ofisine, bakanlığın bağlı kuruluşlarının mühendisleri arasında karşılıklı işbirliği çerçevesinde bilgi düzeyini artırmak amacıyla bir seminer düzenlendi. Seminerde İletişim ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti'nin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan "Karel" şirketi yer aldı

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisinin altıncı toplantısında, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanlığının Haberleşme ve Yenilik Bakanlığına verdiği görevin yerine getirilmesi ile ilgili olarak yapılan işlemler, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin teknolojileri dikkate alınarak yüksek nitelikli personel yetiştirilmesine devam edilmesi konuları ele alındı.Etkinlikte konuşan ve internet hizmetlerinin odak noktası olduğunu belirten Bakanlığın Telekomünikasyon ve Radyo Frekans Tescil Dairesi Başkanı Ruhan Asgarov, özerk cumhuriyette yeni nesil telekomünikasyon ağlarının geliştirilmesi ve nüfusun modern iletişimle kapsanması yönünde maksatlı tedbirler alındığını söyledi.

Dairenin başdanışmanı Azer Seyidov, İletişim ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı tarafından nitelikli personel yetiştirilmesinin her zaman bir öncelik olduğunu söyledi. Bu nedenle çalışanların kalifiye eleman olarak yetişmeleri de dahil olmak üzere ilgili mesleki yöndeki teorik ve pratik bilgilerini artırmak amacıyla ilgili eğitim ve seminerler düzenlendiğini, yapılan seminerinde bu türden bir seminer olduğunu dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin haberleşme elektroniği alanında en etkili firmalarından biri olan "Karel"in Iğdır Bayi Müdürü Hasan Akot, şirketin deneyimli bayisi Ağrılı İş İnsanı Sinan Özmen Karel Hibrit Telefon Santralleri, Karel Bulut'un çalışma prensibini sundu. IP çağrı merkezi, Karel bulut IoT çözümleri ve cihazları, Karel slaytlar üzerinden video, güvenlik sistemleri ve dördüncü endüstriyel uygulamalar anlatıldı. Sinan Özmen’in Nahçıvan devlet televizyonuna verdiği demeçte;

“Temsilcisi olduğumuz karel elektronik aş nin haberleşme çözümlerinin tüm dost ve komşu ülkelerinde Pazar sahibi olduğunu bu toplantıda bir daha şahit olduk. Türkiye’nin en büyük bilişim teknolojileri üreticisi  ve Avrupa’nın en büyük 3. Pxb üreticisi olan firmamızın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Haberleşme ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı tarafından iletilen sorunlara mutlak çözümler sunacaktır. Haberleşme Teknolojisine çok önem gösterdiğine şahit olduğumuz bakan sayın Vüsal Sevdimaliyev ile yaptığımız görüşme Türk Markası olan Karel Elektronik ürünlerine verdiği önemi bizleri ayrıca mutlu etti.“ ifadelerine yer verdi.


Etkinlik sonunda sorular yanıtlandı ve ilgili uzmanlara cihazların kullanım kuralları konusunda uygulamalı eğitim verildi. Haberleşme ve Yeni Teknolojiler Bakanlığı uzmanlarının katılımıyla Kangarlı ilçesinin telekomünikasyon şebekesini işleten "Karel" firmasının ürettiği elektronik otomatik telefon istasyonları incelendi ve firma mühendisleri, ekipmanın teknik parametreleri hakkında detaylı bilgi verdi.

Düzenlenen seminerler, özerk cumhuriyetin iletişim mühendislerinin nitelikli personel olarak yetişmesi ve bu alandaki bilgilerinin artması için geniş koşullar yaratacağı dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER