banner56

110 yaşındaki adamın "Kesin uygulayın" dediği uzun yaşamın sırrı!

110 yaşındaki adamın "Kesin uygulayın" dediği uzun yaşamın sırrı!

İngiltere'nin en yaşlı insanı John Alfred Tinniswood, 110. Yaşını kutladı. Kendisi için hazırlanan doğum günü kapsamında röportaj veren Tinniswood, uzun yaşamın sırrının ölçülü yaşamak ve aşırıya kaçmamakta saklı olduğunu dile getirdi.
Dünya üstünde uzun yaşayan birçok insan var. Bu insanların nasıl uzun yaşadığı hakkında bilgiler ise diğer insanlar tarafından fazlaca merak ediliyor.
İNGİLTERE'NİN EN YAŞLISI
Şu anda İngiltere'nin en yaşlı insanlarından biri olma unvanını elinde bulunduran Liverpool taraftarı John Alfred Tinniswood 110. Yaşına girdi. Tinniswood için bir doğum partisi organize edildi. Partiye BBC'den gazeteciler de katılarak, yaşlı adama sorular yönelttiler.
UZUN YAŞAMIN SIRRINI VERDİ
Herkesin merak ettiği 'uzun hayatın sırrı' hakkındaki da değerlendirmelerde bulunan Tinniswood, uzun yaşamın sırrının 'ölçülü' olmakta ve aşırıya kaçmamakta saklı bulunduğunu dile getirdi.
'İNSAN KENDİ SINIRLARINDA KALMALI'
Bir adamın herhangi bir konuda sınırları aşmasının kendisini yıprattığını belirten Tinniswood, "İnsan kendi kapasitesine göre hareket etmeli" dedi. Yaşlı erkek ek olarak en sevdiği yemeğin balık ve patates kızartması olduğunu belirtti. Şu anda ise kendisini oldukca iyi hissettiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2022, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER