150 Lira İçin Öldürülen Çobanın Cenazesine 1 Kişi Katıldı

Öldürülen Afgan uyruklu çoban, kimsesizler mezarlığına defnedildi

150 Lira İçin Öldürülen Çobanın Cenazesine 1 Kişi Katıldı

Karaman'ın Çoğlu Köyü'nde 150 lira için cinayete kurban giden 19 yaşındaki Afgan çoban Abdulhalil Özbek, kimsesizler mezarlığına defnedilirken Afgan gencin cenazesine görevliler dışında yalnızca Konya'da yüksek lisans yapan köylüsü de katıldı.

Karaman'ın Çoğlu köyünde 150 lira için cinayete kurban giden 19 yaşındaki Afganistan uyruklu çobanın cenazesi kimsesizler mezarlığına defnedildi. Çoban Abdulhalil Özbek'in cenaze namazına Konya'da yüksek lisans eğitimi gören köylüsü Kazımoğlu Hayatullah da katılarak, mezar taşına adına yazdı.

GÖREVLİLER DIŞINDA BİR KİŞİ KATILDI

Konya'da otopsi işlemleri tamamlanan Abdulhalil Özbek'in cenazesi, yakınlarının Karaman'da defnedilmesi talebi üzerine şehire getirildi. Özbek için Hamidiye Mahallesi'ndeki şehir mezarlığı içinde cenaze namazı kılındı. Özbek'in cenaze namazına görevliler dışında Konya'da yüksek lisans eğitimi gören köylüsü Kazımoğlu Hayatullah katıldı. Namazın kılınmasının ardından Özbek'in cenazesi mezarlık içinde bulunan kimsesizler mezarlığına defnedildi. Hayatullah, cenaze defnedildikten sonra mezar başında dua ederken, mezar taşına da Özbek'in adını kendisi yazdı.

OLAY 5 GÜN ÖNCE MEYDANA GELDİ, JANDARMA KISA SÜREDE CİNAYETİ AYDINLATTI

Karaman merkeze bağlı Çoğlu köyünde çobanlık yapan Afganistan uyruklu 19 yaşındaki Abdulhalil Özbek'in biranda ortadan kaybolması üzerine jandarma, AFAD ve köylüler arama çalışması başlattı. Özbek'in cesedi kaybolduktan bir gün sonra Sığırkuyusu mevkisinde koyun otlatan diğer bir çoban tarafından 4 metre derinliğindeki kullanılmayan su kuyusunda bulundu. Yapılan incelemeler neticesinde çobanın tabancayla beş el ateş edilerek öldürüldükten sonra cesedinin 30 metre sürüklenerek kuyuya atıldığı tespit edildi.

150 LİRA YÜZÜNDEN ÖLDÜRDÜLER

Olayın cinayet olduğunun anlaşılması üzerine jandarma, köyde Afganistan uyruklu çobanı tanıyan herkezin ifadesine başvurdu. Yapılan soruşturmalar neticesinde Afganistanlı çobanı öldürdükleri belirlenen M.E. Ile M.C. Suç aleti tabanca ile beraber yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar M.E. Ve M.C.'nin jandarmada verdikleri ifadelerinde çoban Abdulhalil Özbek ile aralarında 150 lira alacak verecek meselesinden tartıştıklarını, sonra tabanca ile beş el ateş ederek öldürdükten sonra 30 metre sürüyerek kuyuya attıklarını itiraf etti. İki cinayet zanlısı İl Jandarma Komutanlığında tamamlanan işlemlerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Karaman M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER