AĞRI EKSİ 28 DERECE BUZ KESTİ

Doğu Anadolu Bölgesi'nde en soğuk il, eksi 28 derece ile yine Ağrı oldu.

AĞRI EKSİ  28 DERECE  BUZ KESTİ

Doğu Anadolu Bölgesi'nde en soğuk il sıfırın altında eksi 28 derece ile yine Ağrı oldu. 

Türkiye’de kışın en sert geçtiği illerden biri olan Ağrı’da bir süredir etkili olan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Termometrelerin eksi 28 dereceyi gösterdiği kentte dere ve nehirler buz tutarken, kentin birçok bölgesinde dev buz sarkıtları oluştu. Ev ve iş yerlerinin camları dondurucu soğuklar nedeniyle buz tutarken, vatandaşlar araçlarını soğuktan koruyabilmek için battaniye ile sardı.  

Bir süredir etkili olan kar yağışının ardından dondurucu soğukların etkisi altına girdiklerini söyleyen Murat Doğan, “ Bir haftadır aşırı kar yağışı oldu. Kar yağışı yerini tipi ve soğuğa bıraktı, eksi 28 derecedeyiz şu an. Aşırı derecede bir soğuk var. Ulaşımlarımız belediye tarafından açılıyor onlar olmazsa çok zor.  Çok soğuk çok zorlanıyoruz. Allah yardımcımız olsun” dedi. 


İlçede kuru soğukların başladığını ve hayatı olumsuz etkilediğini söyleyen Muhammed Doğan ise “Bir haftadır yoğun kar yağışı nedeniyle bir metreyi bulan bir yağış oldu. Şuan kuru soğuklar başladı. Olumsuz hava, hayatı bayağı zorlaştırdı. Şu an kar yağışı durdu ama soğuklar eksi 28’i buldu. Donuyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER