BEŞİR DERNEĞİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Ağrı Beşir Derneği, 'Havalar Soğudu Sokak Hayvanları Aç kalmasın' sloganıyla bu sene de sokak hayvanlarını unutmadı.

BEŞİR DERNEĞİ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Havaların soğumasıyla beraber yiyecek bulma sıkıntısı yaşayan sokak hayvanları için Ağrı Beşir Derneği'ne bağlı ekipler, harekete geçerek hazırladıkları yiyecekleri hayvanların park ve yaşam alanlarına bıraktı. 

“Hassasiyet ile gönüllere hitap etmeye devam ediyoruz“

Sokak hayvanları için çalışma başlatan ekipler, park ve bahçeler ile hayvanların yaşam alanlarına mama ve yiyecek bıraktı. Ağrı Beşir Derneği İl Başkanı Umut Oğur, sokak hayvanlarına sahip çıkarak toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, “Her sene olduğu gibi bu senede sokak hayvanlarını unutmadık. Beşir Derneği olarak dağlara kuşlar için yem bırakın ki İslam Devletinde hayvanlar aç kalmasın düsturu ile hareket eden bir dünya görüşünün savunucusu ve varisi olma şuuru ile hareket ediyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetler ve hassasiyet ile gönüllere hitap etmeye devam ediyoruz.“ İfadelerini kullandı.

“Yüce rabbimizin sessiz kulları olan hayvanlara sahip çıkmak vicdani bir sorumluluktu“

Kış şartlarının çok sert geçtiği Ağrı'da, yiyecek bulmakta güçlük çeken hayvanlar için bir yardım faaliyeti başlattıklarını belirten Oğur, konuşmasına, “Beşir Derneği Ağrı Temsilciliği ekipleri olarak şehrin farklı noktalarında sokakta yaşayan sokak hayvanlarına yiyecek dağıtımı gerçekleştirdik. Hayvan sevgisi, yüce dinimizin ve kültürümüzün gereğidir. Yüce rabbimizin sessiz kulları olan hayvanlara sahip çıkmak vicdani bir sorumluluktur. Havalar soğudu sokak hayvanları aç kalmasın.“ Sözlerini ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER