İHH’DAN EVİ YANAN AİLEYE EŞYA YARDIMI

Ağrı’nın 100.Yıl Mahallesi'nde oturdukları kiralık evde yangın çıkması sebebiyle mağdur olan 5 kişilik aileye, Ağrı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği tarafından ev eşyası yardımı yapıldı.

İHH’DAN EVİ YANAN AİLEYE EŞYA YARDIMI

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü gece geç saatlerde, maddi durumu düşük 5 kişilik ailenin kira ödemeden oturdukları akrabalarına ait evde yangın çıktı. Çıkan yangınla birlikte hem oturdukları evi hem de bütün eşyalarını kaybeden aile, dışarıda kaldı.

Olayın duyulmasıyla birlikte mağdur aileye ulaşan İnsani Yardım Derneği gönüllüleri,  hayırseverlerin de desteği ile aileyi kiraladıkları eve yerleştirerek eşya yardımında bulundu.

“Hayırsever vatandaşlarımız konuya duyarsız kalmadı“

Gönüllülerle birlikte mağdur ailenin ev eşyalarını taşıyıp çocuklara çeşitli oyuncaklar vererek onları sevindiren Ağrı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Kerem Engin yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz Cumartesi gecesi maalesef bu ailemizin kirada kaldıkları evde yangın çıktığını ve ailemizin dışarıda kaldığını öğrendik. Yerinde yaptığımız incelemeler sonucunda evlerinin tamamen yanıp kullanılamaz hale geldiğini ve ailenin kış günü dışarıda kaldığını gördük. Dernek olarak yaptığımız çağrılar sonrasında da hayırsever vatandaşlarımız konuya duyarsız kalmadı. Bizlere ihtiyaç sahibi bu kardeşlerimizin sıkıntısını giderebilmek için katkıda bulunacaklarını söylediler. Bunun üzerine biz de Ağrı İHH olarak bu günde hayırseverlerimizin desteği ile ailemize yeni tutulan kiralık eve acil ihtiyaç duydukları ev eşyaları gıda ve bazı mutfak malzemeleri getirerek destekte bulunduk. Bu iyiliğe sebep olan tüm hayırseverlerden Allah razı olsun“ İfadelerini kullandı.

“Son günlerde Ağrı'da acı hadiseler yaşıyoruz“

Son günlerde Ağrı'da art arda yaşanan yangın felaketlerine dikkat çeken Engin devamında, “Bütün vatandaşlarımız özellikle bu günlerde bu tarz acı olayların yaşanmaması için dikkat etmesi gerekir. Geçtiğimiz günlerde Murat ailemizin yaşadığı yangın felaketi ne yazık ki üç canımızın hayattan kopmasına mal olmuştu. Toplum olarak bir daha bu tarz acı hadiselerle karşılaşmamak için evlerimizi ısıtırken çok daha fazla dikkat etmeliyiz. Vatandaşlarımızın da dikkat etmesi gerekiyor. İnşallah bu acı olaylar bir daha yaşanmaz. Buradan dernek olarak bize yardımlarını ulaştıran bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz.  Biliyorsunuz kış aylarına girdik ve etrafımızda hakikaten çok zor durumda olan ailelerimiz bulunuyor. Özellikle bu zor zamanlarda toplumsal dayanışma ve yardımlaşma noktasında çok daha duyarlı davranmalıyız. Her birimiz mutlaka komşularımız ve ihtiyaç sahibi akrabalarımız ile ilgili hassas davranmalıyız. Bu tür yardım çağrılarımıza duyarsız davranmayıp desteğini esirgemeyen tüm hayırsever kardeşlerimizden Allah razı olsun. Yaptığımız yardımlardan sonra ailemizin şu anda bazı ihtiyaçları halen var. Yakacak ve kömür sobası eksikleri var. Bu konuda yardımda bulunmak isteyen vatandaşlarımıza bizlere ulaşabilirler. İnşallah üç küçük çocuğu olan bu ailemizin kış mevsimini sıkıntısız atlatması için elimizden gelen desteği birlikte sağlayalım“ Şeklinde konuştu.

Aile reisi 3 çocuk babası Ömer D. ise yapılan yardım için hayırseverler ve Ağrı İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği gönüllülerine teşekkür eti. Aynı zamanda epilepsi hastası olduğunu belirten Ömer D. kimi zaman çobanlık yaparak kimi zaman da inşaatlarda çalışarak geçinmeye çalıştığını ve yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER