Ölüp yeniden dirilen adam, "Kefenin içinde bunu yaşayacaksınız" diyerek korkunç detayı verdi

Ölüp yeniden dirilen adam, "Kefenin içinde bunu yaşayacaksınız" diyerek korkunç detayı verdi

ABD Birleşik Devletleri'nde öldükten sonra yine dirilen 5 kişinin anlatımlarına başvuruldu. Bu kişilerden biri, "Kefenin içindeyken dışarıda olup biten her şeyi acısızı halde izleyeceksiniz" diyerek duyanların tüylerini ürpertti.

İnsanoğlu, ölümle ilgili bütün detayları merak etmeye devam ediyor. ABD'deki New York Üniversitesi'nin önderliğinde meydana getirilen araştırmada, kalp masajıyla hayata döndürülen 5 kişiden birinin ölüme yakın edinim yaşamış olduğu belirtildi.

Araştırmada, Birleşik Krallık ve ABD'deki hastanelerde Mayıs 2017-Mart 2020'de ağrı haber kalbi duran ve kalp masajıyla yine hayata döndürülen 567 hanım ve erkekten elde edilen veriler incelendi.

HER ŞEYİ ACISIZ ŞEKİLDE İZLEYEBİLECEKSİNİZ
Buna nazaran katılımcıların bedenden kopma ve etrafta olup biteni acı ve rahatsızlık yaşamadan gözlemlemenin yanı sıra başkalarına yönelik davranışlarını, niyetlerini ve düşüncelerini yeniden gözden geçirme şeklinde değişik deneyimler yaşamış ağrı haberolduğu bildirildi. Bilim insanları çalışmada yalnızca katılımcıların deneyimlerini değil beyin dalgalarındaki değişiklikleri de değerlendirdi. Anlatımına başvurulan kişilerden biri ise, "Kefenin içindeyken dışarıda olup biten her şeyi acısızı şekilde izleyeceksiniz" diyerek duyanların tüylerini ürpertti.

BİRÇOK DOĞAL FRENLEME SİSTEM ETKİSİZ HALE GELECEK
Çalışmanın başındaki adlardan Sam Parnia, şunları söyledi: Hatırlanan bu deneyimler ve beyin dalgalarındaki değişiklikler ölüme yakın ağrı haber deneyim olarak tabi edilen vakaya dair ilk işaretler olabilir. Bunları büyük çaplı bir araştırmada ilk kez yakaladık. Sonuçlarımız, ölümün eşiğinde ve komada olan kişilerin, eşsiz özellikte bilinçli bir manevi tecrübe yaşadığı ile alakalı kanıtlar sunuyor.

Parnia, işlevleri sonlanırken beyne ağrı haber ilişik birçok naturel frenleme sisteminin de nötr hale geldiğine dikkat çekerek, "Bu lüsid deneyimler, hasar almış yahut ölen bir beynin oynadığı oyunlar olarak görülemez. Bunlar ölümün eşiğindeyken ortaya çıkan benzeri olmayan insan deneyimleri" dedi. Öte taraftan araştırmacılar, "disinhibisyon" ismini verdikleri bu sürecin evrimsel açıdan hemen hemen nasıl bir işlevi olduğunu bilmiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER