Sayan tandıra düşerek hayatını kaybeden anne ve kızın ailesini ziyaret ederek ev yapma sözü verdi

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Taşlıçay’a bağlı Aşağı Toklu köyünde tandıra düşerek hayatını kaybeden Hacer Ergül ve 2 yaşındaki kızı Ayşegül Ergül’ün mezarını ziyaret etti.

Sayan tandıra düşerek hayatını kaybeden anne ve kızın ailesini ziyaret ederek ev yapma sözü verdi

Olayın yaşandığı köye giderek acılı ailenin acısını paylaşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, çobanlık yaparak geçinen baba Fuat Ergül’e ev sözü verdi.

“Yarından itibaren aileye güzel bir ev yapacağız“

Belediye Başkanı Sayan, Ergül ailesinin bundan sonraki bütün ihtiyaçlarının karşılanacağını ve yeni evin yapılması için gerekli çalışmaları hemen başlatacağını söyleyerek, “İkisi de şehit olmuş. Şehit diyorum çünkü ateş ve su ile ölenlerin mertebelerini biz az çok biliyoruz. Buraya da acılarını paylaşmaya ve hafifletmeye geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdik. Aileye yanlarında olduğumuzu ve bundan sonra her türlü yardımı yapacağımızı söyledik. Yarından itibaren aileye güzel bir ev yapacağız. Görüyorsunuz kaldığı evde yaşanılacak bir ev değil. Çok zor şartlarda bugüne kadar geçimini sağlamış, bir oda birde salonu var, mutfağı ve banyosu yok. Bu şartlar altında onurlu ve gururlu bir şekilde ayakta kalmış. Keşke daha önce haberimiz olsaydı, bu da bizim eksikliğimiz. Allah bizi affetsin. Buradaki yöneticiler olarak bu eksikliği görmemişsek bana göre bizim de Allah karşısında günahımız çok ve mutlaka bir hesap vereceğiz" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER