Taşlıçay’da yüzme bilmeyen kalmayacak

Taşlıçay’da yüzme bilmeyen kalmayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde uygulanmaya başlanan "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi kapsamında Taşlıçay’da inşa edilen portatif havuz, gençlerin kullanımına sunuldu.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli antrenörler, Recep Tayyip Erdoğan Parkında sunulan portatif havuzda yüzme bilmeyen gençlere eğitim verirken, yüzme bilenler ise sıcak havada serinleyip suyun tadını çıkardı.

Taşlıçay Kaymakamı Adem Topaca ve Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir ile birlikte Portatif Havuzu ziyaret eden Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din;” Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak yüzme bilmeyen bir kişi dahi bırakmak istemediklerini söyledi.

Çocuklarımıza ve Gençlerimize;  spor, eğitim ve ahlaklarını geliştirmek, kaliteli antrenman yöntemleriyle sportif etkinliklere katılmalarını sağlayarak fiziksel, ruhsal ve düşünsel gelişimlerine katkıda bulunmak, dostluğu, paylaşmayı, rekabeti yaşayarak öğrenmelerini sağlayıp, topluma kişilik sahibi, sağlıklı, bireyler kazandırmak, bağımlılıkla mücadele ederek zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak maksadıyla "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi" ile öğrencilerimize yüzme öğreteceğiz.

Deneyimli antrenörlerimiz ve Cankurtaranlarımız eşliğinde Taşlıçay ilçemizde yüzme eğitimlerine başladık. Bu bağlamda amacımız Ağrı’da yüzme bilmeyen herkese yüzme öğretmek.

Havuzun ilçemizde kazandırılmasında emekleri olan herkese teşekkür eder, portatif havuzumuzun Taşlıçay' mıza hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER