Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi'nden Gazze İçin Anlamlı Bağış

Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi'nden Gazze İçin Anlamlı Bağış

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarda 4 bin 104'ü çocuk, 2 bin 641'si kadın olmak üzere 10 bin 22 Filistinli öldürüldü, en az 25 bin kişi yaralandı.

Acımasızca gerçekleştirilen vahşete bir çare arayan halklar ise protesto ve boykotlar yaparak, yardımlar toplayarak Gazze'nin çığlıklarına kulak vermek istiyor. Ağrı'da ise Öğretmenler Anadolu Lisesi Gazze'de yaşananlara bir nebze el uzatmak adına bağış toplayarak yardım etti.  Öğretmenler Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Gazze'ye yardım amaçlı topladıkları parayı, Gazze'ye ulaştırması için Ağrı İHH'ya bağışladı.

Öğretmenler Anadolu Lisesi Müdürü Cemal Efe gazetemize yaptığı açıklamada; "İbrahim'in ateşe atıldığı yerde karınca misali su taşıyan bir ses, bir nefes olmak adına, Gazze'de insani trajediye dikkat çekmek ve oradaki din kardeşlerimize bir nebze olsun farkındalık yaratmak adına, Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesi olarak böylesi bir çalışmayı başlattık. Sessiz kalmaktansa böylesi bir çalışmanın diğer kurumlara örnek olması teşkil etmek amacıyla çıktığımız bu yolda, ümit ediyorum diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız kendi imkanları dahilinde bu katliama dur demek adına ellerinden gelenin kat ve kat fazlasını yapacaklardır.

İHH ekibine, yönetim kuruluna göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı şahsım ve okulumun bütün paydaşları adına teşekkürlerimi arz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan bu gibi bağışların çoğalmasının altını çizen Ağrı İHH Başkanı Kerem Engin ise şu ifadeleri kullandı;" Maalesef bir aydır tüm dünyanın gözleri önünde büyük bir soykırım yapılıyor. İsrail yıllardır açık cezaevine dönüştürdüğü Gazze’yi havadan, karadan ve denizden hiçbir hedef ayırmadan bombalıyor. Hiçbir savaş hukuku ve insani değeri gözetmeyen Siyonist İsrail, dünyanın suskunluğu ve emperyalist batılı devletlerin maddi ve manevi desteğini de arkasına alarak alçakça bir işgal ve soykırım yapıyor. Bu vahşete hergün tanık oluyoruz.

İnancı ve vicdanı bu durumu kabul etmeyen herkes birşeyler yapmaya gayret ediyor. Bu doğrultuda Ağrı Öğretmenler Anadolu Lisesinin okul idaresinin aldığı kararla Öğretmenler ve öğrencileri yaptıkları dayanışma sonucu Gazze'de yaşanan drama sessiz kalmamak için bir çalışma yaparak maddi destekte bulundular. Bu anlamlı çalışmayı düzenleyen başta okul idaresi olmak üzere tüm öğretmenlere ve öğrenci kardeşlerimize çok teşekkür ederiz.

Umarız ki bu güzel ve anlamlı dayanışma tüm okullarımız için örneklik teşkil eder.  Hep birlikte "Gazze Yalnız Değildir" şiarıyla kardeşlerimizin yaralarını sarmaya gayret ederiz."  

(Mahsuni İZCİ)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2023, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER