Ağrı’da iş makinesi operatörlüğü kursu tamamlandı

Ağrı’da iş makinesi operatörlüğü kursu tamamlandı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan iş makinesi operatörlüğü kursu sona erdi. Kursa katılan 28 kursiyer, yazılı ve uygulama sınavlarını başarıyla geçerek belge almaya hak kazandı.

Halk Eğitim Merkezi’nde 138 saatlik iş makinesi operatörlüğü kursu düzenlendi. Kursa katılan 28 kursiyer, teorik ve pratik eğitim aldı.

Kursun sonunda yapılan yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler, il merkezindeki 15 Temmuz Şehitleri Parkı yanında bulunan uygulama alanında iş makinesi kullanarak uygulama sınavına girdi.

Uygulama sınavında kursiyerlerin çalışmalarını izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kursiyerlerle bir süre sohbet ederek başarılar diledi. Kökrek, kursiyerlerden birinin iş makinesinin üzerine çıkarak uygulama yaptığını görünce, kendisi de iş makinesine binerek deneyimledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı açıklamada, iş makinesi operatörlüğü kursunun önemine değinerek, şunları söyledi:“İş makinesi operatörlüğü kursu için Halk Eğitim Merkezi’nde 138 saatlik bir eğitim verildi. Bu eğitimin sonunda yazılı sınavda başarılı olan 28 kursiyer, uygulama sınavına girdiler. Bu kurs sayesinde kursiyerlerimiz iş operatörlüğü belgesi alarak çalışma hayatına katılabilirler. Uygulama sınavını geçerek belge almaya hak kazanan kursiyerleri kutluyorum.”

Kursiyerler de aldıkları eğitimden memnun olduklarını belirterek, Kökrek’e teşekkür ettiler.

Kursu tamamlayan kursiyerler, iş makinesi operatörlüğü belgelerini alarak, iş makinesi kullanan firmalarda çalışabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER